Piąta porażka rezerw KaPi Meble MKS PR Gniezno

2021-03-21

Osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodniczek, KaPi Meble MKS PR II Gniezno uległ we własnej hali w sobotę 20 marca zespołowi Sparty-Iwanicki Gubin 19:25.

Ogromna ilość błędów w obronie (10 podyktowanych rzutów karnych dla drużyny gości) oraz niecelne rzuty do bramki rywalek to główne powody piątej porażki w tym sezonie podopiecznych trenerów Roberta Popka i Romana Solarka.

Mecz od samego początku nie układał się po naszej myśli. Twarde warunki, zwłaszcza w grze defensywnej postawiła ósma drużyna II ligi. Przyjezdne niemal przez 60 minut kontrolowały mecz. Ich prowadzenie było sześciokrotnie zagrożenie, kiedy to gnieźnianki doprowadzały do wyniku remisowego. Brakowało jednak pomysłu na postawienie kropki nad "i" i objęcie prowadzenia. Siedem bramek w drugiej połowie gry to było stanowczo za mało na dobrze dysponowane tego dnia gubinianki. Szansa na odwrócenie losów spotkania pojawiła się w 51 minucie, gdy po golu Grzegorczyk na tablicy pojawił się ostatni tego dnia remis (19-19), jednak końcówkę lepiej rozegrały rywalki, bowiem na ich sześć bramek nie odpowiedzieliśmy ani jednym trafieniem. Ostatecznie KaPi Meble uległo Sparcie 19-25 i poniosło drugą porażkę w Pierwszej Stolicy Polski.

KaPi Meble MKS PR II Gniezno: Olejniczak, Bober – Alwin, Chwiałkowska, Brząkała (3), Draheim, Skoczeń (1), Wabińska (6), Musiał (4), Grzegorek (1), Łachowska (3), Nowicka (1).

Natalia Zawodna/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego spotkania TUTAJ