Piąta runda - szóste miejsce

2022-07-11

W dniach 8-10 lipca na Autodromie w Słomczynie odbyła się V runda ROK Cup Poland. Szóste miejsce zajął w niej gnieźnianina Oskar Hildebrański.

Tydzień wcześniej zawodnik reprezentujący barwy Jastrzębski Racing na tym samym obiekcie wywalczył trzecie miejsce w zmaganiach II rundy kartingowych mistrzostw Polski. Tym razem do podium nieco zabrakło, głównie przez karę  za uszkodzony zderzak w wyścigu III. Pierwszy wyścig gnieźnianin ukończył na 8. pozycji. W drugim był 3. W kolejnym starcie minął linię mety na 4. pozycji. Niestety, urwany z zaczepów zderzak nie umknął uwadze sędziów, którzy nałożyli karę 5 sekund co spowodowało przesunięcie Oskara Hildebrańskiego na 14. miejsce. Zawodnik walczył jednak do końca. W ostatnim wyścigu ponownie był 4. i w klasyfikacji końcowej V rundy zajął 6. miejsce - najlepsze w obecnym sezonie ROK Cup Poland. Kolejna runda RCP rozegrana zostanie w dniach 10-21 sierpnia w Poznaniu.