Piąte miejsce Basketek w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki

2019-07-07

Piątym miejscem w kategorii rocznika 2006/07 zakończył się dla koszykarek Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno 17 Międzynarodowy Turniej Koszykówki. Gnieźnianki na koniec zmagań pewnie pokonały drużynę z Humania.

Pierwsze punkty zdobyła w 25 sekundzie Nadia Wiśniewska. Pół minuty później Basketki prowadziły już 6:0, a skutecznością w zespole z Gniezna popisała się Julia Kosmecka. W 4 minucie było 10:0 dla Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno. Koszykarki z Ukrainy pierwsze dwa punkty zdobyły dopiero w siódmej (!) minucie spotkania. Po pierwszej kwarcie koszykarki z Gniezna prowadziły z Uman Team 16:2.

Pierwsze trafienie w drugiej odsłonie padło łupem Kariny Daniuk (TS Basket Gniezno). W 5 minucie Basketki prowadziły już 22:2. Pół minuty później dwa rzuty wolne wykorzystała dodatkowo Karina Daniuk. W odpowiedzi zawodniczki z Humania nie wykorzystały dwóch rzutów. Na dwie minuty przed końcem tej części gry Basketki gromiły drużynę z Ukrainy 23:2, by zakończyć kwartę przy wyniku 25:2.

Na początku trzeciej kwarty Ukrainki zaczęły grać nieco lepiej, zdobywając dwa trafienia z rzędu. W 2 minucie po trafieniu Kariny DaniukBasketki prowadziły 23:6. Na dodatek ta sama koszykarka kilka chwil później trafiła za trzy punkty. Obydwie drużyny zakończyły tę część spotkania przy wyniku 37:12 dla gnieźnianek.

Na początku czwartej odsłony łatwe punkty dla koszykarek z Gniezna zdobyła Julia Kosmecka. W 3 minucieBasketki prowadziły już 46:14. Dalszy fragment tej kwarty to nieskuteczna gra z obydwu stron. Na dwie minuty przed końcową syreną Basketki prowadziły 48:21, by w ostatecznym rozrachunku pokonać Uman Team 51:25 i tym samym zająć piąte miejsce w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki.

TS Basket Gniezno-Uman Team 51:25 (16:2, 9:0, 12:10, 14:13)

Grano 4x8 minut

Składy:
TS Basket Gniezno: Daniuk, Cieślewicz, Kaczmarek, Małkowska, Kląskała, Szymoniak, Mikuła, Święszkowska, Wygryz, Salczyńska, Czyżak, Szkudlarek, Jaworska, Manuszak, Kosmecka, Wiśniewska.

Uman Team: Bereznytska, Beuzyuk, Zozulia, Diachok, Melnyk, Ryzhenko, Kravchuk, Strygun.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ