Piąte miejsce Bereźnickiego w Krotoszynie

2017-09-11

W dniach 8-10 września w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu wolnym do lat 23.

W zawodach starowali zawodnicy z 13 klubów. Klub Sportowy Husarz Gniezno reprezentował Szymon Bereźnicki, który w kategorii 66 kg wywalczył 5 miejsce. Niespełna osiemnastoletni zawodnik z Gniezna zaprezentował się bardzo dobrze.  Szymon wygrał pierwszy pojedynek z przeciwnikiem starszym o 5 lat  -Wojciechem Walczakiem  z Osielska - wynikiem punktowym 10:0. W następnej walce  przegrał ze zwycięzcą swojej kategorii  wagowej Tomaszem Stasickim (LKMS Krasnystaw) na przewagę techniczną. Na bardzo wysokim poziomie było 3 starcie naszego reprezentanta  z  Sewerynem Birskim (Orłów Ryn), które zapaśnik z Gniezna wygrał 17:9. W pojedynku o 3 miejsce Szymon  uległ zawodnikowi z Włodawy Łukaszowi Rusickiemu.