Piąte miejsce Pauliny Nowackiej na Mistrzostwach Polski

2014-03-10

W Ostródzie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Dobrze wypadła tam zawodniczka Stelli Niechan Gniezno – Paulina Nowacka, zajmując piąte miejsce w turnieju indywidualnym wśród 48 startujących zawodniczek.

W Ostródzie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Dobrze wypadła tam zawodniczka Stelli Niechan Gniezno – Paulina Nowacka, zajmując piąte miejsce w turnieju indywidualnym wśród 48 startujących zawodniczek. Paulina najpierw pokonała Alicję Leśniak SKS Warszawa 4:2, potem Martę Krajewską GKTS Gdańsk 4:3. W meczu o awans do strefy medalowej uległa późniejszej wicemistrzyni Polski Sandrze Wabik 1:4. Również bardzo dobrze wypadła Paulina Nowacka w turnieju deblowym w parze z Kingą Jabłońską z Lublina oraz w  turnieju gier mieszanych w parze z Marcinem Woskowiczem z Torunia zajęła piąte.  W tym roku nie udało się Paulinie zdobyć kolejnego medalu w finałach Mistrzostw Polski, jednak awans do ćwierćfinału we wszystkich konkurencjach należy uznać za dobry występ.

Do finałów tych Mistrzostw awansowały inne stellistki z eliminacji wojewódzkich: Magda Wysocka i Sara Operman. W turnieju deblowym zajęły dobre dziewiąte miejsce. W sumie w punktacji sportu dzieci i młodzieży klub zdobył 31 punktów.