Piąte miejsce Tytana Gniezno w I Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Rugby 7!

2016-08-14

W niedzielę 14 sierpnia rozegrany został w Gnieźnie, na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej I Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Rugby 7.

W turnieju udział wzięło 10 najmocniejszych drużyn rugby olimpijskiego w Polsce, między innymi: Lechia Gdańsk, Posnania Poznań, Rugby Białystok, Obeliks Bełchatów, Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew, Budowlani Łódź SA, RC Częstochowa i Szarża Grudziądz a także gospodarza turnieju Tytana Gniezno.
Rywalizacja pomiędzy wyżej wymienionymi drużynami została podzielona na mecze grupowe, gdzie drużyny rywalizowały w dwóch grupach pięć zespołów oraz mecze finałowe – w zależności od miejsca zajętego po fazie grupowej.
W grupie A po podziale zagrały drużyny: Lechii Gdańsk, Tytana Gniezno, Posnanii Poznań, Rugby Białystok oraz Obeliksa Bełchatów. Grupę B utworzyły w tym układzie: Ogniwo Sopot, Orkan Sochaczew, Budowlani Łódź SA, RC Częstochowa i Szarża Grudziądz.

Przypomnijmy iż tegoroczna rywalizacja rugby 7 w Polsce została podzielona na dwie części, czyli turnieje Pucharu Polski Rugby 7 oraz dwa turnieje finałowe Mistrzostw Polski Rugby 7. Puchar Polski zdobyła jak pamiętamy  drużyna GKR Tytan Gniezno, która wystartowała we wszystkich 10 turniejach eliminacyjnych i jako jedyna zakończyła rywalizację z 3-cyfrowym dobytkiem punktowym (100 punktów). Na podium uplasowały się również Posnania Poznań (91 punktów w 8 turniejach) oraz Lechia Gdańsk (60 punktów w 5 turniejach). Wszystkie drużyny, które zakwalifikowały się do MPR7 sezonu 2015/2016 musiały wystartować w minimum pięciu turniejach Pucharu Polski. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, z czego Lechia, Ogniwo oraz Orkan na podstawie klasyfikacji końcowej ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, a pozostałe zespoły na podstawie tabeli finałowej tegorocznego Pucharu Polski. Pomiędzy turniejami Pucharu Polski a Mistrzostw Polski zaplanowana została kilkutygodniowa przerwa ze względu na występ Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy, czyli Rugby 7s Grand Prix Series w Moskwie, Exeter oraz Gdyni, Finał Ekstraligi Rugby XV oraz turniej olimpijski w Rio de Janeiro, do którego rugby powraca po 92 latach!

Wracając jednak I Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Rugby 7, który został rozegrany w Pierwszej Stolicy Polski to po kilku godzinnej rywalizacji zwycięzcą turnieju została drużyna Lechii Gdańsk, która w finale pokonała zespół Orkan Sochaczew w stosunku 35:12. Trzecie miejsce przypadło ekipie Posnanii Poznań, która w meczu o tą pozycję ograła zespół Ogniwo Sopot w stosunku 28:14. Piąta lokata przypadła gospodarzowi tych rozgrywek turniejowych czyli Tytanowi Gniezno, który zwyciężył zdecydowanie zespół Budowlanych Łódź. Pozostałe miejsca w niedzielnych rozgrywkach zajęły drużyny: siódme Rugby Białystok, ósme RC Częstochowa, dziewiąte Obeliksa Bełchatów i dziesiąte Szarża Grudziądz.

Drugi turniej Finałowy Mistrzostw Polski Rugby 7 rozegrany zostanie tydzień później (21.08) gdzie te same drużyny co w Gnieźnie wystąpią w Sopocie. Turniejem tym zakończą one sezon 2015/2016. Przypomnijmy że w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Rugby 7 gnieźnieńscy Tytani zająli 5. miejsce, a w tym roku zwyciężyli sezon zasadniczy i zdobyli Puchar Polski Rugby 7.

Szersza relacja z I Turnieju Finałowy Mistrzostw Polski Rugby 7 w Gnieźnie, z pełnymi jego wynikami zamieścimy na naszej stronie już w niebawem.