Piątoligowcy powalczą o pierwsze punkty ligowe w rozpoczynającym się nowym sezonie 2020/2021 w ten weekend

2020-07-31

Nie tylko w sobotę 1 sierpnia nowy sezon 2020/2021 zainaugurują w III lidze grupie 2 piłkarze Mieszka Gniezno. Tego samego dnia do walki o pierwsze punkty mistrzowskie powalczą trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grup 1 i 3.

Jako pierwsi do rywalizacji ligowej przystąpią piłkarze Czarnych Czerniejewo, których będzie to drugi sezon spędzony na boiskach w wielkopolskiej V ligi grupy 1. W sobotę 1 sierpnia podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, udadzą się do Szamotuł gdzie będą podejmowani przez beniaminka tych rozgrywek, który z pierwszego miejsca w zakończonym dość szybko poprzednim sezonie z powodu trwającej epidemii COVID-19 awansował z wielkopolskiej klasy okręgowej grupy IV miejscowej Sparty. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowane zostało przez Wydział Gier WZPN w  Poznaniu na godzinę 11.00. Przypomnijmy iż drużyna z Czerniejewa, miniony sezon zakończyła w rozgrywkach wielkopolskiej V lidze grupie 1 na 4 miejscu zdobywając w 15 meczach aż 27 punktów przy zdobytych 37 bramach i straconych 25 golach.

Dzień później czyli w niedzielę 2 sierpnia, meczem wyjazdowym nowy sezon 2020/2021 zainauguruje drugi nasz przedstawiciel z powiatu gnieźnieńskiego w tej samej klasie piłkarskiej i grupie co Czarni Czerniejewo, mowa tutaj o zespole Lechity Kłecko. Podopieczni Piotra Kubalewskiego, tego dnia jako beniaminek tej klasy piłkarskiej, który awans do wielkopolskiej V ligi uzyskał w poprzednim sezonie z drugiego miejsca z wielkopolskiej klasy okręgowej grupy 2 udadzą się do Łobżenicy gdzie o godzinie 14.00 podejmowani będą przez zespół miejscowej Pogoni. Rywal Lechity Kłecko sezon miniony zakończył na 5 miejscu zdobywając w 15 spotkaniach 26 oczka przy zdobytych 39 golach i straconych 24 bramkach.

I na koniec trzecia drużyna z naszego powiatu, która również o ligowe punkty w nowym sezonie zawalczy w wielkopolskiej V lidze lecz grupie 3 mowa tutaj o ekipie Vitcovii Witkowo. Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego nowy sezon zainaugurują przed własną publicznością podejmując w sobotę 1 sierpnia ekipę GKS Sompolno. Początek tej potyczki w Witkowie zaplanowano na godzinę 13.00. Przypomnijmy iż piłkarze z Witkowa miniony sezon w wielkopolskiej V lidze zakończyli na 10 miejscu z zdobytymi w 15 meczach zaledwie 18 oczek zdobywając 24 bramki a tracąc ich aż 33. Z kolei rywal witkowian drużyna z Sompolna miniony sezon zakończyła na 8 pozycji z zdobytymi 15 spotkaniach 19 oczkami przy strzelonych 25 bramkach a straconych 32. W sezonie 2019/2020 obu zespołom udało się tylko raz spotkać podczas zmagań ligowych w swojej grupie. Rozgrywki jak wiemy zostały przerwane wiosną 2020 kiedy to wybuchał epidemia konorowirusa COVID-19. W spotkaniu do którego doszło 19 października w Witkowie górą okazali się piłkarze z Sompolna wygrywając wtedy 1:0. A jak będzie w sezonie 2020/2021 przekonamy się już po zakończeniu sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy Victovią Witkowo vs GKS Sompolno.

Roman Strugalski

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,piatoligowcy-powalcza-o-pierwsze-punkty-ligowe-w-rozpoczynajacym-sie-nowym.html