Pięć Fara Pelikan Żydowo, jeden KS Uchorowo

2021-06-01

W bardzo dobrych nastrojach wracali zawodnicy Fary Pelikan Żydowo z meczu wyjazdowego z KS Uchorowo, do którego doszło w niedzielę 30 maja na terenie rywala.

Podopieczni Adama Pawlaka, w ramach 19 kolejki wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 pokonali zdecydowanie swojego rywala 5:1.
W pierwszej połowie żydowianie prowadzenie w meczu 1:0 objęli w 17 minucie po golu Piotra Grześkowiaka. W kolejnych minutach wprawdzie Fara Pelikan Żydowo kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, ale niewykorzystane okazję zemściły się w 44 minucie gdyż gospodarze doprowadzili  do remisu 1:1 po bramce zdobytej przez Tomasza Prusaka. W przerwie żydowaine dostali kilka wskazówek od swojego trenera i po przerwie wszystko wraca na odpowiednie tory. Żydowianie strzelają cztery bramki nie tracąc żadnej. I tak ponownie na prowadzenie 2:1 goście wyszli w 53 minucie po bramce Mateusza Sypniewskiego. Osiem minut później Fara Pelikan Żydowo prowadziła po golu Karola Kowalskiego już 3:1. W 65 minucie padła czwarta bramka dla żydowian, którą zdobył Piotr Grześkowiak. Wynik końcowy spotkania na 5:1 dla Fary Pelikan Żydowo, został ustalony w 75 minucie po zdobytej bramce przez Łukasz Sieczkarka.

Kolejny mecz zespół Fary Pelikan Żydowo, rozegra na wyjeździe 3 czerwca wtedy to o godzinie 14.00 podejmowany będzie w Poznaniu przez ekipę
Jadwiżański KS.

Skład Fara Pelikan Żydowo: Maciej Soppa, Mateusz Sypniewski (58' Hubert Krawczyk), Łukasz Sieczkarek (82' Kacper Waszak), Norbert Jędrzejczak, Miłosz Kostecki, Marcin Maciejewski, Nazar Tsepko, Karol Kowalski (75'), Michał Pokorzyński (46' Karol Stein), Piotr Grześkowiak (82' Dawid Kierzek), Dominik Kierzek