Pięć kolejnych medali Husarza i trzecie miejsce drużynowo w Środzie Wielkopolskiej

2021-12-18

W wyśmienitych nastrojach zakończył sezon startowy Husarz Gniezno udziałem w Turnieju Mikołajkowym w zapasach w stylu wolnym, który odbył się w sobotę (18.12.2021r.) w Środzie Wielkopolskiej.

W zmaganiach oprócz zapaśników Pierwszej Stolicy Polski uczestniczyło 5 klubów – Tęcza Środa Wielkopolska, Bartek Odolanów, Zapasy Plewiska, Olimpijczyk Sulmierzyce, Grunwald Poznań. Gniezno reprezentowało 5 sportowców, którzy zdobyli pięć medali i drużynowo zajęli 3 miejsce za Grunwaldem Poznań i Tęczą Środa Wielkopolska.

Złote medale wywalczyli – Dominik Dynaryński w kat. wagowej 52 kg, Alan Bogucki w kat. wagowej 68 kg i Eryk Bogucki w kategorii wagowej 75 kg. Zdobycze powyższe cieszą tym bardziej, że decyzją sztabu szkoleniowego wszyscy ci zawodnicy wystartowali w wyższych kategoriach wagowych niż powinni.

Na drugim stopniu podium, ze srebrnymi krążkami, stanęli bracia Skupin – Antoni i Jan.

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym Klub Sportowy Husarz Gniezno pragnie złożyć wszystkim sympatykom sportu życzenia zdrowych, spokojnych, pogodnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku.