Pięć medali Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ we Wrześni

2015-04-29

W sobotę 25 kwietnia we Wrześni odbył się już XII Turniej Eliminacyjny dzieci i młodzieży Okręgu Wielkopolskiego do Pucharu Polski i Mistrzostw Polski.

W turnieju wystartowało 210 zawodniczek i zawodników z 15 klubów. Oprócz klubów karate tradycyjnego z Wielkopolski w turnieju wzięło udział również kilka klubów spoza naszego województwa. We Wrześni wystartowali reprezentanci KKT "Orzeł" Poznań, AKT  "Samuraj" Gniezno, KK "Shoto" Piła, Toruński Klub Karate Tradycyjnego „KUMADE”, Włocławski Klub Karate Tradycyjnego, Klub Karate Tradycyjnego Kowal, Klub Sportowy Jaguar Krosno Odrzańskie, Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek, KKT Chodecz, KKT Brześć Kujawski, Klub Sportowy Hikari Oleśnica, Klub KT 44 Łódź, Instytut Karate Tradycyjnego Włocławek, Klub Karate Kontra Łęknica i UKS KT "Orzeł" Września. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie i były rozgrywane na trzech matach. Na dwóch rywalizowały dzieci natomiast na centralnej przeprowadzono rywalizację juniorów, młodzieżowców i seniorów. Reprezentanci Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ wrócili do Gniezna z 5-ma medalami. Wywalczyli również 4 lokaty tuż za podium co również jest bardzo dobrym wynikiem branym pod uwagę do klasyfikacji klubowej, w której to nasi reprezentanci zajęli wysokie 5 miejsce. W kategoriach dziecięcych jedyny medal ale za to złoty zdobył Jakub Zbierski. W kategoriach juniorskich 4 miejsca zajęli Jakub Manuszak i Marcin Biniecki. W kategorii junior-młodzieżowiec wystąpiły nasze dziewczyny Klaudia i Asia Piórek oraz Ola Politowicz. W obu konkurencjach czyli kata i kumite wszystkie trzy znalazły się w czołowej czwórce; w obu przypadkach wraz z reprezentantką Torunia. W kata 1 miejsce zajęła Klaudia, 3 była Asia a 4 Ola. W kumite natomiast 2 miejsce zajęła Klaudia, 3 Ola a 4 Asia. Miejsca naszych reprezentantów napawają optymizmem przed majowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się we Włocławku i Pucharem Polski Dzieci, który odbędzie się w Rzeszowie. Serdeczne podziękowania dla trenerów przygotowujących naszych zawodników: Senseia Andrzeja Zarzecznego, Senseia Tomasza Majchrzaka i Senseia Radosława Tomczaka