Pięć medali i trzy Tytuły Mistrzowskie tenisistek stołowych Stelli Niechan

2023-03-14

W niedzielę 12 marca w Lubaszu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski seniorów i seniorek w tenisie stołowym.

Stawką najbardziej prestiżowego i wyczerpującego Turnieju w sezonie było wyłonienie Mistrzów Wielkopolski na rok 2023. Klub Sportowy Stella-Niechan Gniezno reprezentowało pięć zawodniczek: Katarzyna Palacz, Zuzanna Lewandowska, Emilia Zdrojewska, Agata Klabińska i Agnieszka Krzyśka.Wszystkie „stellistki” wróciły z Turnieju z medalami. Nie tylko dotarły do finału w każdej kategorii, ale także żadnego z nich nie przegrały, zdobywając tym samym wszystkie możliwe tytuły mistrzowskie.

W Turnieju indywidualnym bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Palacz, która w meczu o złoty medal pokonała 3:1 Natalię Piechotę z LKTS Luvena Luboń.  Zuzanna Lewandowska zdobyła brązowy medal pokonując między innymi wyżej notowane Anitę Chudy z Lubonia i Joannę Spychałę z Poznania , przegrywając półfinał z klubową koleżanką Katarzyną Palacz.  W grze podwójnej pierwsze miejsce zdobył duet Agnieszka Krzyśka – Emilia Zdrojewska, który w pojedynku o awans do strefy medalowej wyeliminował inną gnieźnieńską parę Klabińska- Lewandowska, natomiast w półfinale pokonał Katarzynę Palacz grającą w parze z reprezentującą Luboń Anitą Chudy. Złoto w Turnieju par mieszanych wywalczyła Agata Klabińska grająca w parze z Adrianem Spychałą z Popravy Ostrzeszów pokonując w finale parę LKTS Luvena Luboń Gładysz – Kowal 3:2.Katarzyna Palacz wygrywając Turniej indywidualny awansowała do finałów 91 Mistrzostw Polski Seniorów, które w dniach 24-26 marca odbędą się w Płocku.