Pierwsza i ostatnia porażka Piasta w trakcie okresu przygotowawczego

2018-08-11

Najtrudniejsza gra kontrolna została zorganizowana GKS-owi na tydzień przed starciem ligi. W sobotę 11 sierpnia przeciwnikiem piłkarzy Piasta w był Piast Kobylnica występujący w klasie okręgowej. Spotkanie odbyło się na boisku w Gruszczynie i zakończyło się porażką łubowian 1:5.

W pierwszej połowie dominował Piast Łubowo. Łubowianie stworzyli sobie w tej części meczu wiele sytuacji bramkowych, lecz piłka po ich strzałach odbijała się od słupka co nie przekładała się na zdobycze bramkowe w przeciwieństwie do ich rywali, którzy na przerwę schodzili prowadząc 1:0 gdyż pbrońca GKS-u niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

W drugiej odsłonie Łubowo próbowało odrobić straty, co udało się Testowanemu 10. Do uderzenia z rzutu wolnego szykował się Patryk Kanclerz, jednak gdy ten odmierzał kroki, niespodziewanie dla bramkarza, uderzył Testowany 10 i wyrównał wynik spotkania na 1:1. Z biegiem czasu co raz więcej sytuacji stwarzał sobie Piast Kobylnica zdobywając kolejne swoje bramki, w tym dwie z podyktowanych rzutów karnych co w końcowym obrachunku dało zwycięstwo Piastowi Kobylnica 5:1.

W ten sposób zakończył się okres przygotowawczy Piasta, w którym łubowianie odnieśli 4 zwycięstwa i zanotowali zaledwie jedną porażkę. Od dziś cały zespół myśli już tylko o lidze.