Pierwsza połowa w dziesiątkę - druga w dziewiątkę. Piast wyraźnie ulega Lechicie

2018-06-10

W niedzielne popołudnie 10 czerwca w Kłecku, doszło do spotkanie derbowego w ramach powiatu gnieźnieńskiego, w których miejscowy Lechita w ramach przedostatniej kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 podejmował Piasta Łubowo.

W spotkaniu derbowym lepszymi okazali się kłecczanie wygrywając zdecydowanie z Piastem Łubowo aż 7:0 
 
Do niedzielnego meczu Łubowo przystąpiło z wyraźnymi brakami kadrowymi. Oczywista była nieobecność Alana Piechowiaka, który nie był dostępny ze względu na własny ślub. Z tego powodu rękawice założył obrońca - Adrian Łucjan. Z innych powodów odpadli jeszcze: Miłosz Kasprzyk, Aleks Markiewicz i Karol Szwajcowski, a za kartki pauzować musiał Łukasz Reszelewski. Aby skompletować kadrę na mecz z imprezy rodzinnej "uciekał" Patryk Kanclerz, a z zajęć na studiach urwać musiał się Paweł Kulczak. Zagrać musieli także kontuzjowani Kamil Maciejewski i Maciej Adamski. Wiele przeciwności mimo wszystko nie zapowiadało tego, co się wydarzyło na boisku...
 
Pierwsza akcja meczu i czerwona kartka dla Przemysława Wolniewicza. W tej części meczu padły dwie bramki dla Kłecka, a boisko z powodu kolejnej już kontuzji barku opuścił zawodnik od niedawna wracający do gry po urazie mięśniowym - Filip Adamski. Do przerwy było 0:2 dla miejscowych.
 
Mimo gry jednego mniej i straty dwóch bramek, jeszcze wszystko w tym meczu mogło się zmienić. Piast atakował i różnica w ilości zawodników nie była aż tak widoczna. Wszystko do czasu, gdy drugą żółtą kartkę zobaczył Patryk Kanclerz. Od tego momentu Łubowo miało dwóch zawodników w polu mniej, co skutecznie wykorzystywali gospodarze strzelając kolejne bramki mecz zakończył się wynikiem 0:7 dla gospodarzy po czterbramkach ech golach Kacpera Serwatki i Damiana Wiśniewskiego, Rafała Walczak oraz Bartosz Wiśniewskiego.
 
Skład Piasta Łubowo: Adrian Łucjan - Michał Kanclerz, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak, Arkadiusz Wiśniewski - Yura Mazur, Patryk Kanclerz - Maciej Adamski, Kamil Maciejewski - Sławomir Kasprzak - Filip Adamski
 
Z ławki weszli: Kamil Berka, Mariusz Jabkiewicz, Adrian Wachoń
 
Ostatnie mecze obu drużyn: 
Piast Łubowo  :  Kłos II Zaniemyśl - 16.06 – godz. 17:00
 
Pelikan Niechanowo  :  Lechita Kłecko - 17.06 – godz. 14:00
 
Piast Łubowo/ foto archiwum SportGniezno.pl
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,pierwsza-polowa-w-dziesiatke-druga-w-dziewiatke-piast.html