Pierwsza połowa zadecydowała o porażce młodych gnieźnian!

2016-04-12

W dniu 10 kwietnia orlicy Mieszka Gniezna rocznika 2005 występujący w rozgrywkach poznańskiej I ligi okręgowej D 2 młodzika grupy 1, byli gospodarzami meczu z drużyną Błękitni Wronki, do którego doszło w Gnieźnie na boisku Orlika że sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy się przy ulicy Wrzesińskiej.

Od pierwszego gwizdka, mecz zaczął się bardzo pechowo dla młodych mieszkowców, bowiem nieporozumienia  komunikacyjne miedzy gnieźnianami sprawiły, że straciliśmy w szybkim tempie kilka bramek .To wprowadziło pewną nerwowość. Jednak po opanowaniu emocji, a przede wszystkim gry w środku boiska mieszkowcy zabrali się do odrabiania strat. Najpierw precyzyjny strzał naszego napastnika obronił w popisowy sposób bramkarz gości, by potem słupek w pustej bramce uratował gości od straty bramki. W 17 minucie meczu ataki orlików z Gniezna przyniosły upragniony efekt, w postaci czysto zdobytego gola. Od tego momentu obraz gry zaczął się diametralnie zmieniać. Uzyskaliśmy przewagę, znaczącą przewagę, ale sędzia zakończył pierwsza połowę meczu wynikiem 1:5.

Druga połowa meczu, rozpoczęła się ciągłym nękaniem bramki rywala i wypracowaniem przewagi boiskowej. Kilka prawie stu procentowych akcji do strzelenia bramki, słupek i poprzeczka nie podcięły skrzydeł młodym gnieźnianom. W 15 minucie drugiej połowy precyzyjny strzał z wolnego, z okolic 20 metra od bramki doprowadził do zdobycia drugiego gola dla Mieszka. W dalszej części meczu obraz gry nie uległ zmianie; atakowaliśmy, strzelaliśmy, dominowaliśmy na boisku, a mimo to czas biegł nieubłaganie i sędzia zakończył spotkanie wynikiem 2:5 dla gości z Wronek.

W składzie Mieszka zagrali : 1.Bujanowski Olek 2.Czamański Karol 3.Jochemski Karol 4.Koronka Maksymilian 5.Lewicki Jakub 6.Manuszak Dominik 7. Potocki Albert  8.Przybylski Antek 9.Reszel Jakub 10.Rynarzewski Bartek 11.Strzyżewski Bartek 12.Tomczak Oskar 13.Wilkosz Miłosz 14.Wierzelewski Antek

Bramki dla Mieszka  zdobyli: Albert Potocki – 2