Pierwsza porażka Czarnych Czerniejewo!

2017-03-11

Po siedmiu zwycięstwach i jednym remisie zespół Czarnych Czerniejewo, doznał pierwszej porażki w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1.

Liderujący w ligowej tabeli poznańskiej klasy A grupy 1 po rundzie zasadniczej sezonu zespół z Czerniejewa, w dziewiątym meczu kontrolnym podejmowany był w sobotę 11 marca w Psarach Polskich przez drużynę czwartoligowej Vitcorii Września. Spotkanie, które od początku do końca było niezwykle zaciętym pojedynkiem piłkarskim zakończyło się zwycięstwem drużyny z Wrześni w stosunku 2:1. Wszystkie trzy bramki w sobotnim meczu padły dopiero dla obu drużyn w drugiej jego części gdyż pierwsze połowa zakończyła  się wynikiem bezbramkowym, chociaż dogodne sytuacje do zdobycia gola w zespole z Czerniejewa zmarnowali Patryk Buczkowski czy Dominik Jabkiewicz. Pierwsi gola dającego prowadzenie 1:0 w drugiej połowie nad swoim rywalem zdobyli goście. W  60 minucie po szybkiej kontrze i dośrodkowaniu przez nowy nabytej Czarnych Czerniejewo – Krzysztofa Pawłowskiego piłkę do bramki wrzesińskiej z 6 metra skierował Patryk Buczkowski. Po tej bramce czerwono-czarni mieli jeszcze okazję do podwyższenia swojego prowadzenia, lecz dogodnych sytuacji strzeleckich na gola nie potrafili zamienić Maciej Lisiecki, Jakub Cierpiszewski jak również Krzysztof Pawłowski. A że niewykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się gracze z Czerniejewa w 87 minucie kiedy to wrześnianie zdobytym golem doprowadzili do stanu 1:1 a w 90 minucie zdobytą kolejną bramką ustalili końcowy wynik sobotniej potyczki piłkarskiej na 2:1.

Ostatnie swój mecz sparingowy przed inauguracją ligi zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra w sobotę 18 marca w Czerniejewie lub Psarach Polskich z zespołem rezerw Vitcorii Września. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 11.00.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski, Mateusz Kuliński, Jakub Cierpiszewski, Alan Tomaszewski, Bartosz Kozioł, Dominik Jabkiewicz, Paweł Zieliński, Patryk Buczkowski, Krzysztof Pawłowski, Maciej Lisiecki – na zmiany wchodzili Bartosz Kubalewski i Sławomir Staniszewski