Pierwsza porażka koszykarzy MKK

2021-10-30

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno nie są już niepokonani w tegorocznym sezonie. W sobotę, 30 października po emocjonującym meczu przegrali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki z Enea Basketem Poznań.

Pierwsze punkty w tym meczu zdobyli koszykarze MKK, a ich autorem był Juliusz Barański.  Po trzech minutach gry było 4:3 dla zespołu z Gniezna. Minutę później, dla MKK trafił ponownie Juliusz Barański. Kilkanaście sekund później, za trzy trafił kapitan gnieźnieńskiego zespołu, Dariusz Dobrzycki. Po pięciu minutach na tablicy wyników był rezultat 10:5 dla MKK. Minutę później, „trójkę” dla Poznania trafił Dawid Bręk. Po chwili był remis. Na dodatek na dwie i pół minuty przed końcem kwarty za trzy punkty trafił Michał Wielechowski. Na pół minuty przed końcem za trzy trafił Dariusz Dobrzycki, a w końcówce punkty dołożył jeszcze Dariusz Wietrzyński. W ostatnich sekundach „trójkę” trafili jednak przyjezdni i po pierwszej części gry Poznań prowadził z MKK 19:15.

W 2 minucie drugiej odsłony za trzy w zespole MKK trafił Adrian Sobkowiak. Chwilę później, za dwa trafił Michał Szydłowski.  Po trzech minutach było 23:20 dla Enea Basketu Poznań. Minutę później, „trójkę” trafił ponownie Adrian Sobkowiak. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Poznań prowadził 33:27. Po chwili, punkty dla gości zdobył Jakub Simon. W 8 minucie za trzy trafił jednak Marcin Nocek i koszykarze MKK przegrywali już tylko33:35. W końcówce dla gnieźnian trafił Dariusz Dobrzycki. Do przerwy koszykarze Miejskiego Klubu Koszykówki przegrywali z drużyną z Poznania 36:38.

Na początku trzeciej kwarty za trzy punkty trafił Michał Szydłowski i gracze MKK prowadzili 39:38. Chwilę później, za dwa trafił Emil Rau. W 2 minucie było 41:39 dla MKK. Minutę później, efektownym wsadem w zespole z Poznania popisał się Jakub Simon. W 4 minucie Enea Basket prowadziła 45:43. W 7 minucie „trójkę” zaliczył Dariusz Dobrzycki. Na półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty goście prowadzili 55:50. Po trzech częściach gry był jednak remis 56:56.

Na początku czwartej odsłony punkty zdobyli przyjezdni. Po dwóch minutach było 60:58 dla Enea  Basketu Poznań. Po chwili, dla gości trafił Michał Wielechowski. W odpowiedzi, „trójkę” dla Gniezna zdobył Michał Szydłowski. W 4 minucie Poznań prowadził 65:61. Taki wynik utrzymywał się przez kilka następnych minut. W 6 minucie za trzy trafił Emil Rau. Na niewiele ponad dwie minuty przed końcową syreną, koszykarze z Poznania prowadzili 67:64. Minutę później, za trzy trafił Michał Wielechowski. Ostatecznie, koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno przegrali z Enea Basketem Poznań 66:76 i tym samym pierwsza porażka gnieźnian w tym sezonie stała się faktem.

Sklep Polski MKK Gniezno-Enea Basket Poznań 66:76 (15:19, 21:19, 20:18, 10:20)