Pierwsza porażka laskarzy Startu

2013-10-21

Pierwszej porażki w rozgrywkach I ligi hokeja na trawie mężczyzn doznali zawodnicy Startu 1954 Gniezno. Startowcy wyjechali w minioną niedzielę do Torunia, gdzie na stadionie przy Szosie Chełmińskiej byli podejmowani przez drużynę Pomorzanina.

Gospodarze od początku z dużą determinacją podeszli do meczu z wiceliderem i już w 4. minucie objęli prowadzenie  po wykorzystanym przez  Arkadiusza Rutkowskiego  karnym strzale rożnym. Gnieźnianie jednak już trzy minuty później doprowadzili do remisu. Szybki kontratak  przeprowadzony lewym skrzydłem zakończył celnym strzałem Marcin Grotowski. Z upływem czasu gnieźnianie coraz bardziej zagrażali bramce Pomorzanina, ale nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji i egzekwowanych „krótkich rogów”. Pod koniec pierwszej połowy karny strzał rożny mógł przynieść gola gospodarzom, ale po uderzeniu Michała Makowskiego piłkę przed linią bramkową zatrzymał Mariusz Gromadzki.  Wcześniej kilkoma skutecznymi interwencjami po akcjach gospodarzy popisał się gnieźnieński bramkarz – Marcin Trzaskawka. W tej sytuacji pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 1:1. Na początku drugiej gnieźnianie objęli nawet prowadzenie. W 44. minucie szybki kontratak przeprowadził Marcin Grotowski wykładając piłkę do Patryka Pawlaka, który pokonał Pawła Murszewskiego.  Momentem przełomowym meczu były jednak dwa trafienia  Rafała Szrejtera w odstępie dwóch minut.  Najpierw zawodnik Pomorzanina wyrównał w 59. minucie popisując się ładnym strzałem bekhendem, a po kilku chwilach po raz drugi pokonał w zamieszaniu podbramkowym Marcina Trzaskawkę.  Po utracie goli gnieźnianie ruszyli do odrabiania strat, ale w 65. minucie narazili się na szybką kontrę gospodarzy zakończoną trafieniem Michała Dawida, który zdobył swą pierwszą bramkę w rozgrywkach ligowych. Już po upływie regulaminowego czasu gry gnieźnianie egzekwowali jeszcze karny strzał rożny, ale nie przyniósł on już zmiany rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem Pomorzanina 4:2. Mimo porażki startowcy utrzymali pozycję wicelidera zmagań. Niespodzianką tej kolejki był natomiast remis i porażka w karnych zagrywkach drużyny Grunwaldu Poznań z AZS AWF Poznań zwłaszcza, że wojskowi awansowali tydzień wcześniej do kolejnej rundy rozgrywek europejskiej ligi hokeja podczas turnieju w Barcelonie.