Pierwsza porażka Lechity Kłecko w rundzie wiosennej

2019-05-02

1 maja piłkarze Lechity Kłecko występujący w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1 sezonu 2018/2019 z pewnością nie zaliczą do udanego.

Tego dnia czwarta drużyna tabeli tych rozgrywek podejmowała na własnym boisku i przed własną publicznością zespół Polonii Poznań. Po fantastycznym początku rundy rewanżowej, w którym to podopieczni Piotra Kubaleskiego czterokrotnie z placu gry schodzili jako niepokonani. Passę zwycięstw w piątym meczu tej wiosny zastopowała drużyna Polonii Poznań, która z Kłecka wywiozła komplet punktów pokonując Lechitę w stosunku 1:2. Goście zwycięstwo we środowym meczu zapewnili sobie już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach aplikując gospodarzom w odstępie trzech minut dwa gole i na przerwę schodzili oni prowadząc 2:0. Najpierw bramkarza Lechity pokonał w 20 minucie Dominik Piosik wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie 1:0. Trzy minuty później poloniści prowadzili już 2:0 po bramce zdobytej przez Patryka Tyrzyka. Po przerwie wprawdzie kłecczanie starali się do zmiany niekorzystnego wyniku dla siebie, mając okazje strzeleckie do zdobycia goli. Jednak dopiero w doliczonym czasie gry w 91 minucie sztuka ta udała się Lechitą. Honorową bramkę zdobył Jakub Wiśniewski, który tym samym zmniejszył porażkę miejscowych do 1:2.

Skład Lechity Kłecko: Kamil Stawny (46' Rafał Walczak), Hubert Nowak, Kamil Roszkowiak (75 Patryk Tomaczak'), Michał Kaczor, Sławomir Kasprzak, Mateusz Kriger, Krzysztof Kubalewski, Jakub Wiśniewski, Damian Wiśniewski (82' Adrian Guzik), Daniel Wojciechowski, Kacper Bodzieszyk (46' Bartosz Wiśniewski)

Kolejne spotkanie zespół Lechity Kłecko, rozegra już w najbliższą 4 maja na wyjeździe gdzie o godzinie 16.00 podejmowany będzie w Dolsku przez miejscową Zawiszę.