Pierwsza porażka na koncie Czarnych Czerniejewo w nowym sezonie

2014-09-21

Bardzo ważne punkty w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. straciła drużyna Czarnych Czerniejewo.

W meczu na szczycie ligowej tabeli zespół z Czerniejewa, zajmujący po czwartej kolejce trzecie miejsce w ligowej tabeli  w sobotę 20 września w ramach piątej kolejki ligowej, na własnym boisku podejmował lidera tych rozgrywek zespół Wiary Lecha Poznań. Faworytem sobotniego meczu byli niewątpliwie podopieczni Marka Gierałka, którzy jednak przy zdecydowanej przewadze na boisku nad swoim rywalem nie potrafili wykorzystać tego faktu i przełożyć to na zdobycze bramkowe gdyż spotkanie zakończyło się porażką drużyny z Czerniejewa w stosunku 1:2. Miejscowi pierwszego gola dali sobie strzelić w 20 minucie. Bramkarza Piotra Rzepczyńskiego, w sytuacji sam na sam z 12. metra pokonał jeden z zawodników Wiary Lecha Poznań. W 30 minucie było już remis 1:1 po golu zdobytym po dwójkowej akcji Patryka Malingera z Tomaszem Winklem, który obsłużył następnie Zbigniewa Kościańskiego a ten z 8. metra uderzeniem z powietrza z woleja umieścił piłkę w bramce gości. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu co zapowiadało spore emocje w drugiej odsłonie sobotniego spotkania.

Po zmianie stron druga połowa meczu od pierwszych jego minut przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy mieli zdecydowaną przewagę nad swoim rywalem. Mimo że drużyna z Czerniejewa, przeważała na boisku stwarzając spore zagrożenie pod bramką swojego rywala to niestety nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe u gospodarzy a wręcz przeciwnie. Wprawdzie w 70 minucie gospodarze zdobyli bramkę, lecz gol nie został uzansy gdyż sędzia prowadzący ten mecz stwierdził że Norbert Szklarza w czasie oddawania strzału na bramkę gości był na pozycji spalonej.  Drugi gol dla Wiary Lecha Poznań, dzięki, któremu wygrali spotkanie w Czerniejewie w stosunku 2:1, został zdobyty w 85 minucie po błędzie golkipera miejscowych Piotra Rzepczyńskiego.
Na koniec należy nadmienić iż obie drużyny mecz kończyły w dziesiątkę gdyż za czerwone kartki plac gry musieli opuścić w drużynie Czarnych Czerniejewo – Michał Goździewski w 75 minucie a w zespole Wiary Lecha Poznań jeden z zawodników w 80 minucie po faulu na Norbercie Szklarzu.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Patryk Kusy (88’ Sławomir Staniszewski), mateusz Kuliński, Jakub Maćkowiak, Tomasz Winkel, Bartosz Kozioł (55’ Rafał Wawrzyniak), Maciej Bogucki, Alan Tomaszewski, Patryk Malinger (46’ Norbert Szklarz), Michał Goździewski, Zbigniew Kościański (55’ Damian Szczepaniak).

Kolejny swój mecz ligowy zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra w sobotę 27 września w Koziegłowach gdzie o 11.00 będzie podejmowany przez drużynę miejscowego Juranda.