Pierwsza porażka Trzemeszna w rundzie rewanżowej, Kłecko przegrywa z Polonią Poznań

2022-05-23

W weekend 21-22 maja dwa zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Lechita Kłecko oraz Zjednoczeni Trzemeszno, rozegrały kolejne swoje mecze mistrzowskie z rundy rewanżowej sezonu 2021/2022 w wielkopolskiej klasie okręgowej Red Box.

Lechita Kłecko w sobotę 21 maj podejmował na własnym trenie Polonię Poznań z kolei Zjednoczeni Trzemeszno mierzyli się przed własną publicznością z drużyną LKS Ślesin. Zakończone spotkania nasi przedstawiciele i sam w nich udział nie zaliczą do udanych gdyż oba zespoły doznały w nich porażek. Ale po kolei.

Wielkopolska klas okręgowa Red Box grupa 3

Lechita Kłecko – Polonia Poznań 2:4

Porażką zakończyło się sobotnie spotkanie 21 maja Lechity Kłecko, w ramach dziesiątej kolejce rundy rewanżowej a 25 czałego sezonu 2021/2022 wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box. Tego dnia podopieczni Piotra Kubalewskiego, podejmowali przed własną publicznością zespół Polonii Poznań. Spotkanie dla zespołu z Kłecka zakończyło się porażką z zespołem z Poznania przegrywając mecz 4:2. Kłecczanie w sobotni mecz weszli znakomicie wychodząc na prowadzenie 1:0 już w 2 minucie po golu Adama Niedzielskiego. Pięć minut później w meczu był jednak już remis 1:1 po bramce zdobytej przez Patryka Tyrzyka. Do przerwy w meczu padła jeszcze jedna bramka i to dla gości, którą  zdobył w 41 minucie Kamil Grunwald. I przyjezdni na przerwę Polonia Poznań schodziła prowadząc 2:1. O porażce zespołu z Kłecka zadecydowała druga połowa. Wprawdzie w 52 minucie podopieczni Piotra Kubalewskiego doprowadzili do stanu 2:2 po bramce zdobytej ponownie przez Adama Niedzielskiego. Nie upłynęły cztery minuty a ponownie na prowadzenie wyszli goście 3:2 po ponownym golu zdobytym przez Patryka Tyrzyka. Wynik sobotniego spotkania dla przyjezdnych został ustalony w 77 minucie. Gola na 4:2 dla Polonii Poznań, zdobył Konrad Moks. I takim też wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy Lechitą Kłecka a Polonią Poznań.

Skład Lechity Kłecko: Jakub Wiśniewski, Bartosz Łuczak, Bartosz Kopczyński (67' Damian Wiśniewski), Kacper Serwatka, Adam Niedzielski, Kamil Roszkowiak, Paweł Kadłubowicz, Yurii Zarchuk, Kacper Bodzieszyk (31' Bartosz Wiśniewski), Daniel Wojciechowski, Hubert Andrzejewski (80' Jakub Pruss)

Wielkopolska klasa okręgowa  Red Box grupa 4

Zjednoczeni Trzemeszno – LKS Ślesin 0:2

Pierwszą porażkę na swoim koncie w rundzie rewanżowej odnotowali piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno. Podopieczni Andrzeja Stefańskiego, w niedzielę 22 maja w ramach dziewiątej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy okręgowej Red Box grupy 4 a 22 kolejki całego sezonu 2021/2022 podejmowali na własnym trenie zespół LKS Ślesin. W dziewiątym meczu rundy rewanżowej po wcześniejszych ośmiu zwycięstwach z rzędu Zjednoczeni Trzemeszno ulegli niżej notowanej drużynie w rozgrywkach LKS Ślesin w stosunku 2:0. Wynik niedzielnego meczu został ustalony po pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Goście na prowadzenie wyszli po dwóch kwadransach gry. W 33 minucie gola na 1:0 zdobył dla przyjezdnych Mikołaj Karbowy. Dwie minuty później Zjednoczeni Trzemeszno przegrywali już 2:0. W 35 minucie bramkarza gospodarzy pokonał tym razem Adam Oblizajek. Mimo że podopieczni Andrzeja Stefańskiego, do końca pierwszej połowy jak i całej drugiej starali się odwrócić niekorzystny wynik stwarzając sobie okazje strzeleckie do zdobycia bramek. To jednak LKS Ślesin do tego nie dopuścił w wywiózł z Trzemeszna komplet punktów.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Płoszyński, Krzysztof Majchrzak, Marcin Hałajczak (46' Mateusz Brauza), Bartosz Kwitowski (46' Marcin Nowak), Michał Kachniarz, Krzysztof Jackowiak, Sebastian Ferenc, Mikołaj Danielewicz, Andrzej Stefański, Kacper Wegner (75' Hubert Siwa), Bartosz Czarnecki (75' Zbigniew Gajos)

Wielkopolska klasa okręgowa Red Box grupa 3

Wyniki 25 kolejki - 21-22 maja

Lechita Kłecko 2-4 Polonia Poznań
Orkan Jarosławiec 0-3 1920 Mosina (wo) gospodarze zrezygnowali z organizacji meczu

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
7.  Polonia Poznań 25 41 12 5 8 53-47 7 3 3 30-19 5 2 5 23-28
8.  Jarota II Witaszyce 25 31 10 1 14 50-69 7 0 5 31-26 3 1 9 19-43 2 6 2 0 0 6-2
9.  1920 Mosina 25 31 10 1 14 38-50 4 1 8 17-18 6 0 6 21-32 2 0 0 0 2 2-6
10.  GKS Żerków 25 30 8 6 11 30-42 4 3 5 19-14 4 3 6 11-28 2 6 2 0 0 3-0
11.  Lechita Kłecko 25 30 9 3 13 38-51 6 0 6 23-15 3 3 7 15-36 2 0 0 0 2 0-3
12.  Lotnik-1997 Poznań 25 28 9 1 15 49-81 7 0 6 36-42 2 1 9 13-39
13.  Suchary Suchy Las 25 25 7 4 14 41-62 5 2 6 25-26 2 2 8 16-36 2 6 2 0 0 7-3
14.  Clescevia Kleszczewo 25 25 7 4 14 34-59 4 2 6 17-24 3 2 8 17-35 2 0 0 0 2 3-7
15.  Orkan Jarosławiec 25 17 5 2 18 34-78 4 1 8 20-34 1 1 10 14-44
16.  Płomień Nekla 25 13 3 4 18 29-68 2 3 7 14-21 1 1 11 15-47

Wielkopolska klasa okręgowa Red Box grupa 4

Wyniki  22 kolejki - 21-22 maja

Zjednoczeni Rychwał 2-0 Strażak Licheń Stary
Zjednoczeni Trzemeszno 0-2 LKS Ślesin
CKS Zbiersk 2-1 Czarni Ostrowite (k. Konina)

8.  CKS Zbiersk 22 28 8 4 10 50-51 5 2 4 27-25 3 2 6 23-26 2 3 1 0 1 5-4
9.  Kasztelania Brudzew 22 28 8 4 10 41-53 5 1 5 18-20 3 3 5 23-33 2 3 1 0 1 4-5
10.  LKS Ślesin 22 25 7 4 11 34-47 3 4 4 20-24 4 0 7 14-23
11.  Czarni Ostrowite (k. Konina) 22 24 6 6 10 39-38 4 4 3 24-16 2 2 7 15-22 2 4 1 1 0 6-5
12.  Zjednoczeni Rychwał 22 24 6 6 10 40-41 3 3 5 19-12 3 3 5 21-29 2 1 0 1 1 5-6
13.  Strażak Licheń Stary 22 23 7 2 13 39-54 6 1 4 28-23 1 1 9 11-31
14.  MKS Dąbie 22 12 3 3 16 35-83 3 2 6 20-33 0 1 10 15-50