Pierwsza porażka w tym sezonie Piasta Łubowo

2017-08-27

W niedzielę 27 sierpnia kolejny mecz w tym sezonie w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1 rozegrał beniaminek tej klasy piłkarskiej Piast Łubowo.

Tym razem łubowienie pod wodzą swojego trenera Arkadiusza Kościańskiego, udali się do Klęki, gdzie o punkty walczyli z miejscowym GTS Phytopharmem. Po ubiegłotygodniowej wygranej na inaugurację nowego sezonu na własnym terenie z Jurandem Koziegłowy w stosunku 6:1. Łubowianie w drugim meczu sezonu musieli uznać wyższość swojego rywala z Klęki przegrywając z nim w ostatnich sekundach niedzielnego spotkania 2:1 mimo że do przerwy był remis 1:1.

Przechodzą jednak do wydarzeń na boisku w Klęce w meczu pomiędzy miejscowym Phytopharmem a Piastem Łubowo. To goście z Łubowo bardzo dobrze weszli w niedzielny mecz gdyż po 2 minutach cieszyli się z zdobytego gola i prowadzenia z gospodarzami 1:0. Akcja z lewej strony boiska i strzał zza szesnastki Damiana Grzesiaka dał jednobramkowe prowadzenie łubowianom. Przed przerwą  jednakże gospodarzom udało się doprowadzić w 21 minucie do stanu 1:1 po bramce zdobytej przez Mateusza Nowaka i do szatni oba zespoły schodziły remisując z sobą. Po przerwie gra była jeszcze bardziej intensywna i agresywna. Sędzia kilkakrotnie interweniował żółtymi kartkami. W 70 minucie zawodnik Klęki – Krzysztof Zawadzki zobaczył drugi raz żółty kartonik, co poskutkowało wykluczeniem z meczu. Od tego momentu zespół z Klęki grał w dziesiątkę co nie osłabiło jednak poczynań gospodarzy w dążeniu do rozstrzygnięcia niedzielnego spotkania na swoją korzyść. Celu gospodarze dopięli w końcówce meczu. W polu karnym został powalony Damian Grzesiak, jednak sędzia w tym przypadku nie wskazał na wapno i po stałym fragmencie gry, będącym efektem kontrataku, padła bramka dająca zwycięstwo gospodarzom. Bramkę na swoim koncie zapisał w drużynie Klęki – Michał Kościelniak. I tym samym mecz zakończył się zwycięstwem Phytopharmu w stosunku 2:1
Co do łubowian to po starcie bramki piłkarze Piasta ruszyli całym zespołem do przodu, a bramkę zabezpieczali już tylko Paweł Kulczak i Łukasz Reszelewski. Niestety podczas dwóch/trzech okazji, jakie miały miejsce a mianowicie Robert Grzesiak i Filip Adamski, nie udało sie zdobyć wyrównującego gola.

Skład Piasta: Alan Piechowiak - Arkadiusz Wiśniewski (88' Adrian Wachoń), Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz (65' Tomasz Wisniewski), Paweł Kulczak - Karol Szwajcowski (82' Kamil Maciejewski), Artem Zakharov, Patryk Kanclerz - Damian Grzesiak, Filip Adamski, Maciej Adamski (60' Robert Grzesiak)
Na ławce pozostali: Oskar Kidawa i Patryk Owocki

Następne spotkanie zespół z Łubowa rozegra w sobotę 2 września u siebie podejmując o godzinie 16.00 w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego ekipę Czarnych Czerniejewo.

Źródło – Piast Łubowo / opracowanie Roman Strugali foto archiwum SportGniezno.pl/