Pierwsza w sezonie porażka TS Basket

2014-11-09

Po dłuższej przerwie zawodniczki TS Basket rozegrały w niedzielę 9 listopada wyjazdowe spotkanie z mocną drużyną AZS Poznań.

Zgodnie z przewidywaniami, mecz był zacięty, a poznanianki na swojej sali postawiły twarde warunki. Na początku Basketki objęły prowadzenie i do połowy pierwszej kwarty toczyły równorzędny pojedynek ze starszymi koleżankami z Poznania. Drugą kwartę wygrały 14:16, jednak wiek i przewaga fizyczna spowodowały, że zawodniczki AZSu były dziś nie do pokonania. Mimo wielu momentów równorzędnej gry z każdą kwartą to one powiększały prowadzenie. Dysponujące bardziej wyrównanym składem zawodniczki AZS Poznań wygrały ostatecznie 71:39.

Na uwagę zasługuje dobra postawa naszych zawodniczek, które nie przestraszyły się silniejszych przeciwniczek i walczyły do ostatniego gwizdka. W czwartej kwarcie kontuzji stawu kolanowego odniosła Natalia Janiuk.

Uważni obserwatorzy zauważą, że gnieźnianki wystąpiły dziś w zupełnie nowych strojach, których pozyskanie umożliwiło podpisanie umowy sponsorskiej z Kolejami Wielkopolskimi. Jest to kolejny, po Międzynarodowym Turnieju Koszykówki, etap współpracy z tą dynamicznie rozwijającą się firmą.

Najbliższy mecz Basketek w Gnieźnie rozegrany zostanie już 15. listopada, o godz. 12:00 na hali GOSiR przy ul. Jolenty, kiedy to gościć będziemy kolejną bardzo silną ekipę - X-Demon Tęcza Leszno. Zapraszamy do kibicowania.