Pierwsza wygrana Lechity Kłecko

2020-08-31

W niedziele 30 sierpnia zespół Lechity Kłecko, walczący o punkty ligowe jako beniaminek w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi grupy 1 na piąte spotkanie nowego sezonu udali się do Margonina gdzie byli podejmowani przez zespół miejscowego Leśnika.

Po wcześniejszych trzech porażkach i jednym remisie wreszcie podopieczni Piotra Kubalewskiego zapisali na swoim koncie pełen komplet trzech punktów pokonując ostatni zespół tabeli Leśnika Margonin skromnie bo skromnie 1:0. W tym przypadku nie liczy się iloma bramkami Lechita Kłecko, wygrał niedzielny mecz w Margoninie, lecz to że do tabeli ligowej zostały dopisane trzy punkty co pozwoliło podopiecznym Piotra Kubalewskiego awansować w niej o jedno oczko wyżej. Przypomnimy że przed tym spotkaniem Lechita Kłecko zajmował 15 miejsce a po niedzielnym meczu awansował na 14 pozycję. Co do samego spotkania pomiędzy Leśnikiem Margonin a Lechitą Kłecko to po pierwszej połowie oba zespoły remisowały z sobą bezbramkowo. Gol na wagę zwycięstwa dla Lechity Kłecko został zdobyty w drugiej połowie. W 61 minucie bramkarza gospodarzy pokonał w ekipie z Kłecka – Matusz Kriger. I takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

A już w najbliższą sobotę 5 września zespół Lechity Kłecko, rozegra drugi z rzędu mecz wyjazdowy. Tym razem podopieczni Piotra Kubalewskiego o godzinie podejmowani będą w Wronkach przez zespół miejscowych Błękitnych.

Skład Lechity Kłecko: Daniel Wojciechowski, Bartosz Łuczak, Nikodem Mirek (46' Mateusz Kriger), Yurii Zarchuk, Joachim Andrzejczak (65' Michał Kędziora), Paweł Kadłubowicz, Krzysztof Kubalewski, Kacper Serwatka (90' Sławomir Kasprzak), Jakub Wiśniewski, Damian Wiśniewski, Bartosz Wiśniewski.