Pierwsze historyczne derby Gminy Łubowo w ramach rozgrywek WZPN dla Formaton Piasta Łubowo!

2019-10-27

W niedzielne przedpołudnie 27 października w Łubowie w ramach jedenastej kolejki rozgrywek wielkopolskiej klasy A grupy IX doszło do pierwszych historycznych derbów Gminy Łubowo. Tego dnia miejscowy Formaton Piast podejmował sąsiada z miedzy zespół WKS Owieczek. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem łubowian 7:3.

Spotkanie zgodnie z zapowiedziami odbyło się z kilku minutowy opóźnieniem. Dlaczego? W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do naruszenia nietykalnosci sędziów. Opóźnienie rozpoczęcia spotkania to swego rodzaju protest, który ma na celu wskazanie tego problemu.

Przechodząc do samego meczu to rozpoczął się on lepiej dla gospodarzy. W 24 minucie gola po strzale głową zdobył Karol Karasiewicz i łubowianie wyszli na prowadzenie 1:0.  Kilka minut później niedokładnie wznowił z autu Maciej Adamski i zawodnicy z Owieczek w kilka sekund przedostali się w pole karne Łubowa, a tam w pojedynku z Jakubem Połatyńskim lepszy okazał się skrzydłowy przyjezdnych Jakub Kierzek strzelając na 1:1. Na 2:1 "do szatni" bramkę zdobył Damian Grzesiak.

W drugiej odsłonie gry ponownie agresywnie ruszyli zawodnicy Formaton Piasta. Defensywa WKS-u Owieczki sfaulowała napastnika Łubowa. Do piłki ustawionej na 20 metrze podszedł Damian Grzesiak i strzałem w okienko podwyższył na 3:1. W 65 minucie na 4:1 podwyższył Filip Adamski, a po 5 minutach hattricka skompletował Damian Grzesiak. W 75 minucie w polu karnym Łubowa faulował Mazur i zawodnik z Owieczek wykorzystał jedenastkę a był nim Dawid Łucki. W 80 minucie WKS zdobył jeszcze gola na 6:3, autorem którego okazał się Damian Tomczak. Wynik meczu na 7:3 dla Formaton Piasta Łubowo na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem ustalił Patryk Giżycki, który pojawił się chwilę wcześniej na boisku.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Jakub Połatyński - Mikołaj Lewandowski, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Adrian Wachoń - Karol Karasiewicz, Patryk Kanclerz - Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa, Maciej Adamski - Filip Adamski

Z ławki weszli: Yura Mazur, Michał Kanclerz i Patryk Giżycki

Piast Łubowo/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ