Pierwsze punkty hokeistów Stelli

2016-10-10

W minioną niedzielę, 9 października, rozegrane zostały mecze 7. kolejki I ligi hokeja na trawie mężczyzn. Zespół Stelli Gniezno, który do tej pory nie zdobył jeszcze punktów podejmował tego dnia na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego drużynę Polonii Środa Wielkopolska.

Podopieczni trenera Rafała Grotowskiego  przystąpili do meczu bardzo mocno zdeterminowani, z dużą wolą odniesienia pierwszego w sezonie zwycięstwa. Już w 11. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Adama Bayraktara.  Pod koniec pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się jeszcze Robert Grotowski i Dawid Kowalski i do przerwy gnieźnianie prowadzili 3:0. Pomyliłby się jednak ten, kto twierdziłby, że stelliści mogli być spokojni o losy meczu. Dwie minuty po zmianie stron  goście egzekwowali karny strzał rożny, a na bramkę zamienił go Michał Dydymski. W 41. minucie Mikołaj Głowacki zdobył natomiast kontaktowego gola i przy Paczkowskiego zaczęło być nerwowo. Niepokój rozwiał jednak Robert Grotowski, który  w ciągu jedenastu  minut trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. W 66. minucie Michał Dydymski wykorzystał wprawdzie jeszcze kolejny „krótki róg”, ale ostatnie zdanie należało do gnieźnian, a konkretnie do Roberta Grotowskiego, który w 68. minucie zdobywając tego dnia piątego gola ustalił wynik spotkania na 7:3.