Pierwsze punkty Łubowa w lidze kolejna wygrana Lechity Kłecko!

2016-09-04

W niedzielę 4 września dokończona została druga kolejka w poznańskiej klasie B grupie 1, rozpoczętego tydzień wcześniej nowego sezonu 2016/2017 w tej najniższej kasie piłkarskiej.

W zakończonych czterech niedzielnych meczach w dwu z nich o kolejne punkty ligowe walczyły zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Piast Łubowo oraz Lechita Kłecko. Niedziela okazał się bardzo dobrym dniem dla obu naszych zespołów gdyż oba swoje mecze zakończyły z kompletem trzech punktów je wygrywając.

GKS Gułtowy – Piast Łubowo 0:5 (0:3)

Po ostatniej porażce na inaugurację nowego sezonu 2016/2017 na własnym  terenie Piasta Łubowo z IKP Olimpią Poznań w stosunku 2:0. Pierwszy komplet punktów  w drugiej kolejce zapisali tym razem podopieczni Arkadiusza Kościańskiego. Łubowanie pełną pulę trzech punktów zgarnęli w meczu wyjazdowym pokonując jako beniaminek beklasowych zmagań starego wygę w tej klasie piłkarskiej zespół GKS Gułtowy w stosunku 5:0 prowadząc z nim do przerwy 3:0 po golach zdobytych w 25 w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy oraz 41 minucie po podaniu Macieja Adamskiego i celnym trafieniu do bramki miejscowych z 6. metra przez Krystiana Grzelaka oraz w 27 minucie po golu zdobytym przez Damiana Grzelaka w zamieszaniu podbramkowym swojego rywala. Dwie kolejne bramki łubowianie zaaplikowali swojemu niedzielnemu rywalowi już w drugiej połowie nie tracąc przy okazji żadnej bramki. Najpierw na 4:0 podwyższył prowadzenie Piasta Łubowo w 64 minucie Przemysław Wolniewicz, dobijając piłkę do pustej bramki z 16. metra po  wcześniejszej udanej interwencji golkipera gospodarzy po strzale w wykonaniu Krystiana Grzesiaka. Wynik końcowy niedzielnego meczu na 5:0 dla łubowian ustalił w 76 minucie zdobyciem piątej bramki dla swojej drużyny Krystian Grzesiak.

Skład Piasta Łubowo: Maciej Kołodziejczak, Tomasz Wiśniewski, Przemysław Wolniewicz, Przemysław Wiśniewski (75 Norbert Jałoszyński), Paweł Kulczak, Damian Grzesiak, Karol Szwajcowski  (79’ KamilMaciejewskki), Jacek Nowak, Kamil Worbs (55’ Patryk Kanclerz), Maciej Adamski (62; Filip Adamski), Krystian Grzesiak

Następne spotkanie Piast Łubowo w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego rozegra 11 września na własnym trenie o godzinie 12.00 podejmując zespół Fary Pelikan Żydowo.

Meblorz Swarzędz – Lechita Kłecko 0:3 (0:1)

Drugie zwycięstwo a co za tym idzie komplet trzech punktów zapisał w drugiej kolejce ligowej nowego sezonu 2016/2017 drugi z naszych  beniaminków występujący w tej samej klasie piłkarskiej mowa tutaj o Lechicie Kłecko. Podopieczni Piotra Siudzińskiego, w niedzielne popołudnie udali się do Swarzędza gdzie podejmowani byli przez miejscowy zespół Mebloarza. Spotkanie dla kłecczan zakończyło się zwycięstwem gdyż Lechita ograł zespół z Swarzędza gładko bo 3:0.
Pierwszą groźną akcję zespołu z Kłecka na terenie swojego rywala miał już w 9 minucie wychodzący na czystą pozycję faulowany na 18 metrze był Bartosz Wiśniewski. Jednak Mateusz Wojnowski trafił tylko w mur.
W 21 minucie Bartosz Wiśniewski po akcji lewą stroną boiska dograł piłkę do Piotra Saskowskiego na siódmy metr jednak obronną ręką z tej sytuacji wyszedł golkiper gospodarzy. Po tej akcji Meblorz przeprowadził kontratak. Napastnik gości nie dał rady jednak pokonać Michała Karwańskiego w sytuacji sam na sam. Cztery minuty później Bartosz Wiśniewski odzyskał piłkę na połowie przeciwnika i po indywidualnej akcji minął bramkarza umieszczając piłkę w pustej bramce dając tym samym prowadzenie 1:0 Lechicie Kłecko. 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy Swarzędz przeprowadził kolejną kontrę. Zmierzającą piłkę do siatki zatrzymał ofiarnym wślizgiem tuż przed bramkową linią Michał Kędziora. Gospodarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania jeszcze przed przerwą, ale świetnie między słupkami spisywał się Michał Karwański. Cztery minuty po wznowieniu gry faulowany na 18 metrze był Bartosz Wiśniewski. Piłkę ustawił kapitan Krzysztof Kubalewski i mocnym strzałem obok muru nie dał szans bramkarzowi podwyższając tym samym prowadzenie kłecczan na 2:0. Meblorz po stracie drugiego gola obniżył loty. Co Lechita Kłecko starał się wykorzystać. Najpierw okazję do podwyższenia prowadzenia miał Damian Wiśniewski, a kilka minut później Alan Tomkowiak. W 70 minucie pomocnik gospodarzy obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. W 90 minucie kłecczanie wbili swojemu rywalowi przysłowiowy ,,gwóźdź do trumny Meblorza”. Jakub Wiśniewski odzyskuje piłkę i zagrywa ją do Kacpra Serwatki, który ustala zdobyciem trzeciej bramki  końcowy wynik niedzielnego spotkania na 3:0

Skład Lechity Kłecko: Michał Karwański, Krzysztof Kubalewski, Mateusz Wojnowski, Michał Kędziora, Radosław Olszewski Jacek Szemborski (60' Michał Kaczor), Bartosz Wiśniewski, Damian Wiśniewski (88' Damian Wiśniewski), Kacper Serwatka, Piotr Saskowski (51' Jakub Wiśniewski), Alan Tomkowiak (73' Artur Kolmer)

Meblorz Swarzędz - GKS Lechita Kłecko 0:3 (0:1)
Bramki: B. Wiśniewski 25', K. Kubalewski 49', K. Serwatka 90'

Następne spotkanie mistrzowskie Lechita Kłecko rozegra w sobotę 10 września na własnym trenie podejmując o godzinie 16.00 zespół IKP Olimpię Poznań.

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  IKP Olimpia Poznań 2 6 2 0 0 32-0 0 0 0 0-0 2 0 0 32-0
2.  Przemysław Poznań 2 6 2 0 0 7-1 1 0 0 3-1 1 0 0 4-0
   Błękitni Owińska 2 6 2 0 0 7-1 0 0 0 0-0 2 0 0 7-1
4.  Lechita Kłecko 2 6 2 0 0 7-2 1 0 0 4-2 1 0 0 3-0
5.  KS Łopuchowo 2 3 1 0 1 7-5 1 0 0 5-1 0 0 1 2-4 1 3 1 0 0 5-1
6.  Meblorz Swarzędz 2 3 1 0 1 27-3 1 0 1 27-3 0 0 0 0-0
7.  Piast Łubowo 2 3 1 0 1 5-2 0 0 1 0-2 1 0 0 5-0
8.  Fara Pelikan Żydowo 2 3 1 0 1 3-4 1 0 0 2-1 0 0 1 1-3