Pierwsze punkty Piasta Łubowo w A klasie

2017-08-20

Mocnym akcentem rozpoczął Piast Łubowo swoje rozgrywki jako beniaminek poznańskiej klasy A grupy 1 w nowym sezonie 2017/2018.

W sobotę 19 sierpnia do Łubowa , w ramach pierwszej kolejki rundy sezonu zasadniczego zawitała drużyna Juranda Koziegłowy. W spotkaniu, które było  pierwszym pojedynkiem obu ekip na tym szczeblu piłkarskim zdecydowanie lepszymi okazali się łubowianie gromiąc swojego przeciwnika aż 6:1. Gospodarze prowadzenie w meczu objęli w 20 minucie. Na 1:0 łubowian wyprowadził Damian Grzesiak, pokonując bramkarza gości po indywidualnej akcji strzałem z 16. metra. Dwie minuty później gospodarze prowadzili już 2:0. Z lewej strony boiska piłkę dośrodkował w pole karne zespołu z Koziegłów w ekipie Piasta – Paweł Kulczak a piłkę z przewrotki uderzeniem z 10. metra umieścił w samym okienku bramki gości Krystian Grzesiak. W 25 minucie padła trzecia bramka dla Łubowa. Ponownie na listę strzelców gospodarzy wpisał się Damian Grzesiak, który po indywidualnej akcji piłkę po długim rogu skierował do bramki przyjezdnych z 20. metra. Nie upłynęło dziesięć minut a łubowianie zdobyli czwartego gola. Tym razem bramkę zapisał na swoim koncie zdobywca drugiego gola Krystian Grzesiak, umieszczając piłkę w bramce drużyny z Koziegłów po akcji całej drużyny i zamieszaniu polu karnym. Wynik pierwszej połowy na 5:0 dla Piasta Łubowo, został ustalony w 43 minucie sobotniego meczu. Po wykonywanym rzucie rożnym przez Arkadiusza Wiśniewskiego, piłkę głową celnym trafieniem z 3. metra skierował do bramki gości Przemysław Wolniewicz. Po zmianie stron obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Najpierw w 60 minucie gola numer sześć zapisał na swoim koncie Krystian Grzesiak, który po dośrodkowaniu piłki w pole karne przyjezdnych przez Macieja Adamskiego skierował ją do bramki zespołu z Koziegłów bezpośrednio uderzając ją z woleja z 10. metra. A że było to już trzecie celne trafienie Krystiana Grzesiaka, do bramki gości tym samym łukowianin ustrzelił w sobotnim meczu przysłowiowego hat-tricka. Wynik końcowy meczu został ustalony w 75 minucie. Gola kontaktowego wtedy zdobyli gości zmniejszając tym samym prowadzenie łubowian do 6:1. I mimo że zawodnicy Piasta Łubowo, mięli jeszcze okazję do podwyższenia swojego prowadzenie a najdogodniejsze sytuacje strzeleckie zmarnowali – Damian Grzesia oraz Robert Grzesiak, wynik tej potyczki piłkarskiej nie uległ już zmianie. Tym samym Piast Łubowo, na inaugurację nowego sezonu 2017/2018 zainkasował jako beniaminek rozgrywek w poznańskiej A klasie grupie 1 komplet trzech punktów co z pewnością jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi ligowymi potyczkami piłkarskimi.

Skład Piasta Łubowo: Alan Piechowiak, Arkadiusz Wiśniewski (80’ Adrian Wachoń), Przemysław Wolniewicz, Łukasz Reszelewski (80’ Patryk Owacki), Paweł Kulczak, Patryk Kanclerz (65’ Kamil Maciejewski), Artem Zakharov, Karol Szwajcowski (80’ Kamil Balicki), Maciej Adamski (60’ Robert Grzesiak), Damian Grzesiak, Kamil Grzesiak (80’ Filip Adamski)

Następny mecz zespół Piasta Łubowo, rozegra 27 sierpnia na wyjeździe kiedy to podejmowany będzie o godzinie 13.00 przez zespół Phytopharmu Klęka.