Pierwsze punkty w grupie ,,mistrzowskiej” juniorów młodszych drużyny Mieszka Gniezna

2015-05-10

Po sześciu porażkach z rzędu w rundzie wiosennej sezonu 2014/2015 w rozgrywkach poznańskiej lidze okręgowej B1 juniora młodszego w grupie mistrzowskiej drużyna Mieszka Gniezno zapisała pierwsze punkty na swoim koncie.

W sobotę 9 maja zajmujący ostanie miejsce w ligowej tabeli z zerowym dorobkiem punktowym zespół juniora młodszego Mieszka Gniezno, udał się do Konarzewa ażeby tam zmierzyć się z przedostatnią drużyną rozgrywek Orkanem. W konfrontacji dwóch autsajderów tych zmagań piłkarskich lepszymi okazali się młodzi gnieźnianie, którzy pokonali swojego rywala w stosunku 2:1. Wynik sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy Orkanem Konarzewo a Mieszkiem Gniezno został ustalony do przerwy. Gnieźnianie na prowadzenie wyszli w 13 minucie meczu po golu zdobytym przez Michała Zimmera, który piłkę w bramce swojego przeciwnika umieścił uderzeniem jej po długim rogu z 10. metra. Gospodarze do stanu 1:1 doprowadzili w 26 minucie, jednakże jeszcze przed zakończeniem pierwszej części meczu podopieczni Dariusza Kuryły zdobyli gola na 2:1 wychodząc tym samym ponownie na prowadzenie. Bramkę na swoim koncie w drużynie juniora Mieszka Gniezno, zapisał w 36 minucie Kacper Dopieralski, który piłkę umieścił w samym okienku bramki Konarzewa po uderzeniu jej z 25. metra. A że w drugiej połowie bramek jedna jak i druga drużyna więcej nie zdobyła to spotkanie zakończyło się zwycięstwem młodych piłkarzy z Gniezna. Tym samym podopieczni Dariusza Kuryło, w rundzie wiosennej poznańskiej lidze okręgowej B1 juniora młodszego w grupie mistrzowskie zapisali na swoim koncie pierwsze punkty mistrzowskie.

Poznańska liga okręgowa B1 junior młodszy ,,mistrz”
Orkan Konarzewo – Mieszko Gniezno 1:2 (1:2)

Skład juniorów młodszych Mieszko Gniezno: Adrian Lisek, Jacek Nowak, Adrian Jandy, Maksymilian Sikorski, Michał Nowakowski, Jakub Olejniczak, Szymon Przybylski, Patryk Wielgorecki, Igor Chojnacki, Jarosław Łukomski, Jan Tomaszewski, Michał Zimmer, Kacper Dopieralski, Adam Kowalski, Wiktor Stachowiak, Mikołaj Synoradzki, Alan Zygadło, Dariusz Czerniak, Mateusz Nowak, Jędrzej Adamski. Trener – Dariusz Kuryło.