Pierwsze punkty Wełnianki Kiszkowo

2017-09-10

W niedzielę 10 września zespół Wełnianki Kiszkowo, rozegrał swoje trzecie spotkanie mistrzowskie z rundy jesiennej poznańskiej klasy B grupy 1 nowego sezonu 2017/2018

.Tego dnia podopieczni Piotra Wojnowskiego, podejmowali na własnym trenie zespół LKS Kicina. Po dwóch wcześniejszych porażkach wreszcie kiszkowianie zapisali na swoim koncie komplet trzech punktów pokonując zespół z Kicina w stosunku 5:1. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli po kwadransie gry. W 15 minucie po indywidulanej akcji przepięknym strzałem z 18. metra popisał się Szymon Burgiel  i piłka wylądowała w bramce Kicina. Na kolejnego gola zdobytego przez Wełniankę zgromadzeni kibice na stadionie w Kiszkowie musieli czekać aż do 40 minuty. Wtedy to Sebastian Żelazny zagrał piłkę do Sławomira Kasprzaka a ten strzałem z 5 .metra pokonał bramkarza gości i było w tym momencie 2:0 dla miejscowych. Wynik pierwszej połowy na 3:0 dla Wełnianki Kiszkowo został ustalony tuż przed zejściem obu drużyn do szatni. W 43 minucie gola numer trzy zapisał na swoim koncie w zespole gospodarzy Sebastian Żelazny, pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron kiszkowianie zaaplikowali swojemu rywalowi jeszcze dwa gole tracąc przy okazji tylko jednego. A wszystkie trzy bramki po dość wyrównanym przebiegu tej części meczu zostały zdobyte dopiero w końcówce niedzielnego meczu. W 75 minucie kiszkowianie zdobyli bramkę numer cztery podwyższając swoje prowadzenie do 4:0. Po akcji Szymona Burgiela i dograniu precyzyjnym piłki w pole karne gości golkipera z Kicina pokonał strzałem z 7. metra Sebastian Żelazny. W odpowiedzi na stracone cztery bramki goście z Kicina zdobyli w doliczonym czasie gry w 92 minucie gola honorowego, którym zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 4:1. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się to niedzielne spotkanie pomiędzy Wełnianką Kiszkowo a LKS Kicinem. Gospodarze w 93 minucie zaraz po wznowieni gry po straconej bramce zdobywając piątego gola ustalili wynik końcowy niedzielnego meczu na 5:1. Autorem gola w szeregach kiszkowian okazał się Sławomir Kasprzak, pokonując golkipera gości w strzałem z 11. metra w sytuacji sam na sam.

Skład wełnianki Kiszkowo; Karol Zdanowski (70’ Szymon Burgiel), Kamil Kupidura, Łukasz Jałoszyński, Łukasz Kołodziejski, Kacper Ostojewski, Marcin Zamiara (65’ Paweł Kujawski), Mateusz Krawczyk, Szymon Burgiel, Maciej Zabierek, Sławomir Kasprzak, Sebastian Żelazny.

Następne spotkanie mistrzowskie zespół z Kiszkowa, 17 września również u siebie kiedy to podejmować będą o godzinie 14.00 KS 1999 Łopuchowo.

A w spotkaniach z udziałem dwóch pozostałych przedstawicieli z powiatu gnieźnieńskiego, które zostały rozegrane w ramach trzeciej kolejki poznańskiej klasy B grupy 1 w weekend 9-10 września. Drużyna Fary Pelikan Żydowo w sobotę 9 września pokonała u siebie zespół Anatesu Zalasewo w stosunku 1:0. Z kolei beniaminek tych rozgrywek Lider Szczytniki Czerniejewskie doznał trzeciej porażki z rzędu przegrywając w niedziele 10 września w meczu wyjazdowy z Meblorzem Swarzędz w stosunku 7:0.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  LKS Lipa 3 9 3 0 0 11-1 2 0 0 9-1 1 0 0 2-0
2.  Fara Pelikan Żydowo 2 6 2 0 0 2-0 2 0 0 2-0 0 0 0 0-0 2 6 2 0 0 2-0
3.  Antares Zalasewo 3 6 2 0 1 7-3 2 0 0 7-2 0 0 1 0-1 2 3 1 0 1 2-2
4.  GKS Gułtowy 3 6 2 0 1 11-7 2 0 0 10-3 0 0 1 1-4
5.  Meblorz Swarzędz 3 6 2 0 1 15-2 1 0 0 7-0 1 0 1 8-2 1 0 0 0 1 1-2
6.  KS Łopuchowo 3 6 2 0 1 8-1 1 0 0 4-0 1 0 1 4-1 1 0 0 0 1 0-1
7.  Rożnovia Rożnowo 2 3 1 0 1 3-4 1 0 0 3-0 0 0 1 0-4 1 3 1 0 0 3-0
8.  KS Uchorowo 3 3 1 0 2 7-10 0 0 1 0-4 1 0 1 7-6 2 3 1 0 1 7-6