Pierwsze zwycięstwo i punkty Vitcovi Witkowo w nowym sezonie

2014-09-23

Piąte spotkanie przy jednym zaległym rozegrali w ramach wielkopolskiej klasy okręgowej grupy wschód piłkarze Victovi Witkowo.

W niedzielę 21 września podopieczni Bartłomieja Figasa, na własnym boisku w Witkowie podejmowali zespół Stelli Luboń. Po trzech wcześniejszych porażkach z rzędu, na reszcie piłkarzom Vitcovi Witkowo udało się zainkasować na swoim koncie komplet punktów w nowym sezonie pokonując przedostatni zespół tabeli w stosunku 4:0 Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli na prowadzenie po bramce samobójczej w 10 minucie zdobytej przez jednego z zawodników gości. Kolejna bramka podwyższająca prowadzenie zespołu z Witkowa na 2:0, padła w 39 minucie, Autorem gola okazał się Jakub Michalak, którego obsłużył Zbigniew Wojtczak. Prowadzeniem dwoma bramkami do przerwy przez zespół z Witkowa, zakończyła się pierwsza połowa meczu. Pierwsze zwycięstwo w sezonie witkowianie przypieczętowali w drugiej części meczu aplikując swojemu rywalowi dwa następne gole przy żadnym straconym. W 70 minucie prowadzenie witkowian  na 3:0 podszył Marek Kulczak a sześć minut później wynik spotkania na 4:0 dla Victovi ustalił Waldemar Przysiuda.

Na koniec należy nadmienić iż goście mecz kończyli w dziewiątkę gdyż dwie czerwone kartki w niedzielnym meczu ujrzeli piłkarze Stelli Luboń. Pierwszą w 40 minucie za faul na Dawidzie Kustra, który wychodził na czystą pozycję a drugą w 77 minucie za niekulturalne zachowanie piłkarza gości wobec sędziego prowadzącego niedzielne spotkanie.

Następny mecz Vicovia Witkowo, rozegra już jutro czyli w środę 24 września. W meczu zaległym z drugiej kolejki ligowej w meczu wyjazdowym przeciwnikiem witkowian będzie drużyna Piasta Kobylnica.

Wyniki 5 kolejki - 20-21 września
TPS Winogrady (Poznań)     2-2     Kotwica Kórnik
Luboński KS                           3-3     Concordia Murowana Goślina
Vitcovia Witkowo                    4-0     Stella Luboń
Wełna Rogoźno                     1-1     Orkan Konarzewo
Warta Śrem                            0-2     Piast Kobylnica
Suchary Suchy Las               3-5     Polonia Poznań