Pierwsze zwycięstwo Medanu

2013-12-22

W meczu 6. kolejki ekstraklasy futsalu kobiet rozegranym w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego zespół Medanu Gniezno podejmował drużynę Elwo Etna Elbląg. Spotkanie między drużynami sąsiadującymi w ligowej tabeli miało szczególne znaczenie dla gospodyń, które do tej pory nie zdobyły jeszcze punktu w rozgrywkach.

Gnieźnianki przystąpiły do meczu bardzo zdeterminowane, ale rywalki także liczyły na zwycięstwo. Spotkanie było zatem bardzo zacięte i wyrównane. Gospodynie objęły prowadzenie w 7. minucie po trafieniu  Moniki Nowak, która wykorzystała dokładne zagranie na trzeci metr z  prawej strony boiska. Minutę później Adriana Sikora przeprowadzając indywidualną akcję lewym skrzydłem podwyższyła na 2:0. Zawodniczki z Elbląga ruszyły jednak zdecydowanie do odrabiania strat i w 13. minucie kontaktową bramkę strzeliła Paula Kamińska. Mimo kolejnych okazji do zdobycia goli  po obu stronach boiska w pierwszej połowie nie padło już więcej bramek i na przerwę gnieźnianki schodziły prowadząc 2:1. W drugiej  części meczu gra nadal była wyrównana. W 24. minucie gospodynie zdobyły trzeciego gola. Piłkę wstrzeloną w pole karne z lewego skrzydła odbiła jedna z zawodniczek Elwo, ale na tyle niefortunnie, że futbolówka trafiła na głowę Gabrieli Sass, która sama nie do końca chyba spodziewając się tego pokonała Klaudię Kortas. W 33. minucie zawodniczki z Elbląga po raz kolejny zdobyły kontaktowego gola. Po silnym strzale Niny Michalskiej z około 10 metrów piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki gospodyń. Końcówka spotkania należała już jednak wyraźnie do zawodniczek Medanu. W 36. minucie na 4:2 podwyższyła Alicja Zając, która zdecydowała się na indywidualną akcję w polu karnym rywalek i mimo asysty obrończyń pokonała Klaudię Kortas strzałem lewą nogą. Dwie minuty później idealne dośrodkowanie Katarzyny Ulikowskiej z lewego skrzydła wykorzystała Monika Nowak pokonując elbląską bramkarkę ładnym strzałem głową. Po chwili Nowak miała już na koncie hat-tricka tym razem popisując się zdecydowanym wejściem w pole karne i silnym strzałem ustalając wynik meczu na 6:2.

Medan Gniezno  - Elwo-Etna Elbląg  6:2 (2:1)

Medan – Monika Nowak – 3 (7’, 38’, 39’), Adriana Sikora – 1 (8’), Gabriela Sass – 1 (24’), Alicja Zając – 1 (36’)

Elwo-Etna - Paula Kamińska – 1 (13’),  Nina Michalska – 1 (33’)

Składy drużyn:

Medan  Gniezno - Aleksandra Blige, Violetta Biegańska, Patrycja Marcinkowska, Alicja Zając, Adrianna Sikora, Hanna Cerajewska, Monika Marczak, Natalia Marczak, Monika Nowak, Gabriela Sass,  Katarzyna Ulikowska, Marta Kaczmarczyk

Elwo-Etna Elbląg – Małgorzata Gawryołek, Klaudia Kortas, Karolina Orłowska, Aleksandra Rucińska, Nina Michalska, Julita Głąb, Magdalena Kwiatkowska, Laura Wacławska, Paula Kamińska, Monika Kurgan.