Pierwsze zwycięstwo Orkanu Działyń w rozgrywkach poznańskiej klasy A

2013-10-27

Po dziesięciu spotkaniach mistrzowskich, bez zwycięstwa w nowym sezonie 2013/2014 w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupie 1, drużyna Orkanu Działyń w końcu zainkasowała komplet trzech punktów na swoim koncie. W jedenastej kolejce ligowej zespół prowadzony przez duetu trenerskiego Sławomir Gorzycki i Włodzimierz Krygier, na własnym boisku pokonał drużynę Przemysława Poznań w stosunku 3:2.

O pierwszym zwycięstwie zespołu z Działynia w nowym sezonie, zadecydowała druga odsłona niedzielnego spotkania gdyż pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli w 46 minucie. Bramkarza Przemysława Poznań pokonał Łukasz Winkiel po podaniu piłki od Alana Hoffmanna. W 53 minucie goście doprowadzili do stanu 1:1. Kolejny raz Orkan Działyń prowadzenie 2:1 w meczu objął w 77 minucie po bramce zdobytej przez Mikołaja Janika, który piłkę po strzale z 25-tego metra umieścił w samym okienku bramki gości. W 80 minucie gospodarze strzelili trzeciego gola. Bramkę na 3:1 dla Orkanu Działyń tym razem na swoim koncie zapisał Jakub Zaremba po dogranej piłce przez Alana Hoffmanna. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie. W 90 minucie goście zdobywając swoją drugą bramkę ustalili wynik końcowy meczu 3:2 dla Orkanu Działyń.

Następny mecz zespół Orkanu Działyń rozegra w sobotę 2 listopada na wyjeździe kiedy to będzie podejmowany przez drużynę Concordi Murowana Goślina. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 14.00.

Orkan Działyń: Mikołaj Kryszak, Mikołaj Janiak, Adam Olejniczak, Dawid Wesołowski, Michał Konieczka, Kamil Pieczyński, Jakub Zaremba, Daniel Banaszak, Alan Hoffmann, Maciej Zaremba , Mateusz Łuczak, Łukasz Winkiel, Paweł Podlewski, Mikołaj Niedzielski, Alan Pniewski.