Pierwsze zwycięstwo stellistów w Superlidze

2021-10-10

W sobotę, 9 października, rozegrane zostały mecze 4. kolejki Superligi hokeja na trawie. Zespół Stelli Gniezno podejmował na Stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Sportowej LKS Gąsawa.

Stelliści do meczu z LKS Gąsawa nie zdobyli punktów i byli bardzo zdeterminowani, aby wreszcie przełamać złą passę.  Ta determinacja została jeszcze zwiększona, kiedy to po trafieniu Alberta Wrzesińskiego  w 2. minucie LKS objął przy Sportowej prowadzenie. Odpowiedź gnieźnian była natychmiastowa. Wyrównującą bramkę zdobył Artur Mikuła, a trzy minuty później kolejny atak gospodarzy  zaowocował objęciem prowadzenia po trafieniu Huberta Grotowskiego. Po pierwszej kwarcie było 2:1. Tuż przed przerwą trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Mikuła trafiając w sporym zamieszaniu w półkolu strzałowym rywali. Po zmianie stron gąsawianie starali się odrabiać straty. Egzekwowali krótkie rogi, ale to stelliści byli tego dnia skuteczniejsi i zwyciężyli ostatecznie 4:1 po celnym strzale Damiana Jarzembowskiego w końcówce trzeciej kwarty.

Radosław Kossakowski + foto (fotorelacja)