Pierwsze zwycięstwo stellistów

2013-10-14

Na mecz 6. kolejki rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno wyjechał w minioną sobotę do Środy Wielkopolskiej, gdzie był podejmowany przez tamtejszą Polonię.

Przed tym spotkaniem oba zespoły plasowały się w dolnej strefie ligowej tabeli nie mając w dorobku ani jednego punktu. Z oczywistych względów sytuacja ta musiała ulec zmianie. Na początku spotkania wydawało się, że to gospodarze opuszczą pozycję „czerwonej latarni” rozgrywek. Poloniści objęli prowadzenie w 14. minucie po trafieniu Tomasza Banaszaka. Kwadrans później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, ale jeszcze przed przerwą Marcin Lewartowski wykorzystując karny strzał rożny zdobył kontaktowego gola i pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2:1. W drugiej zdecydowaną przewagę mieli już podopieczni Rafała Grotowskiego. Wyrównującego gola w 46. minucie zdobył Damian Jarzembowski. Bramkę dającą gnieźnianom prowadzenie strzelił w 63. minucie z „krótkiego rogu” Hubert Grotowski, a dwie minuty później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Damian Jarzembowski ustalając wynik meczu na 2:4. Stelliści zdobyli więc pierwsze punkty w tym sezonie i awansowali na 7. pozycję w ligowej tabeli.