Pierwszy komplet punktów w lidze juniora starszego Mieszka

2018-04-15

Juniorzy starsi Mieszka Gniezno, zainkasowali w niedzielę 15 kwietnia pierwsze w tym roku trzy punkty w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej.

Podopieczni Przemysława Urbaniaka pokonali na stadionie przy ulicy Strumykowej zespół Krobianki  Krobia 1:0  remisując bezbramkowo do przerwy z swoim rywalem. Trzy punkty oraz zwycięstwo w niedzielnym meczu biało- niebiescy zapewnili sobie na początku drugiej połowy spotkania. W 56 minucie zwycięskiego gola, po pięknym strzale z dystansu z około 22 metra, po którym piłka zatrzepotała w okienku zespołu z Krobi, zdobył  dla  gnieźnian Adam Kowalski. W prawdzie po zdobytym golu młodzi mieszkowcy mogli jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie nad niedzielnym rywalem, lecz w 72 minucie po strzale Jakuba Hoffmana piłka ostemplowała słupek bramki przyjezdnych. Z kolei w doliczonym czasie gry w 91 minucie Jędrzej Adamski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem przyjezdnych. A tuż przed zakończeniem meczu w 93 minucie sytuacje strzelecką zmarnował Jakub Hoffman, który po dograniu piłki w pole karne gości przez Jędrzeja Adamskiego wprawdzie minął golkipera gości i oddał strzał na pustą jego bramkę lecz nadbiegający obrońca Krobi zdołał jednak wybić ją poza plac gry ratując tym samym swój zespół od utraty gola. A że więcej bramek nie zdobyto więc spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu juniora starszego Mieszka Gniezno 1:0.

Mieszko Gniezno – Krobianka Krobia 1:0 (0:0)

Skład juniora starszego Mieszka Gniezno: Damian Nowicki (46’ Jakub Połatyński), Maksymilian Sikorski, Patryk Dudek, Adam Kowalski (68’ Szymon Klimacki), Adrian Krupka, Jakub Hoffmann, Piotr Kaźmierczak, Miłosz Walkowiak, Adrian Kiełpiński, Jakub Goździński (88’ Jędrzej Adamski), Bartosz Goździński ( 80’ Jakub Olejniczak).

Następnie spotkanie w ramach rozgrywek Ligi Wojewódzkiej zespół juniora starszego Mieszka, rozegra w niedzielę 22 kwietna na wyjeździe gdzie będzie podejmowany o godzinie 12.00 w Jarocinie przez zespół juniora starszego Jaroty.