Pierwszy komplet punktów Wełnianki Kiszkowo w rundzie wiosennej

2017-05-01

W niedzielę 30 kwietnia drużyna Wełnianki Kiszkowo, rozegrała swoje piąte spotkanie ligowe w ramach rundy rewanżowej rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1.

Podopieczni Piotra Wojnowskiego, w dość okrojonym składzie udali się do Gułtów gdzie o punkty walczyli z miejscową ekipą GKS-u. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kiszkowian, którzy po dość zaciętym pojedynku piłkarskim pokonali swojego rywala 2:1. Tym zwycięstwem drużyna z Kiszkowa, zapisała po raz pierwszy tej wiosny na swoim koncie komplet punktów przy wcześniejszym remisie i trzech porażkach. Niedzielne spotkanie dla podopiecznych Piotra Wojnowskiego, rozpoczęło się bardzo dobrze po kilku stworzonych sytuacjach strzeleckich w 22 minucie goście zdobyli gola obejmując nim prowadzenie 1:0. Bramkę na swoim koncie w ekipie z Kiszkowa zapisał Mateusz Krawczyk pokonując bramkarza gospodarzy uderzeniem piłki z głowy z 6. metra po wcześniejszym dograniu jej w pole karne GKS-u przez Sławomira Kasprzaka. Goście z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo, gdyż w 30 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Po zmianie stron kiszkowianie nadal atakowali bramkę gospodarzy stwarzając sobie kolejne dogodne sytuacje. Po jednej z nich w 60 minucie, bliski ponownego wyprowadzenie swojej drużyny na prowadzenie był Mateusz Krawczyk, lecz przegrał on pojedynek sam na sam z bramkarzem GKS-u. To co nie udało się Krawczykowi wcześniej udało się pięć minut później. W 65 minucie kiszkowianie ponownie objęli prowadzenie w meczu 2:1, którego jak się później okazało nie oddali do końca. Gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobył wcześniej wspomniany Mateusz Krawczyk, który głową umieścił piłkę w bramce swojego rywala z 11 metra, po tym jak golkipera gospodarzy wcześniej zdołał obronić i wybić piłkę przed siebie po strzale z 22. metra w wykona ku Łukasza Kołodziejskiego.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Damian Kopeć, Bartłomiej Szmydke, Robert Babrakowski, Szymon Kluczyński (80’ Maciej Lisecki), Marek Raith, Karol Stein, Łukasz Kołodziejski, Mateusz Krawczyk, Sławomir Kasprzak, Szymon Burgiel.

Następne spotkanie mistrzowskie zespół z Kiszkowa, rozegra w środę 3 maja na własnym boisku podejmująco godzinie 14.00  w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół Fary Pelikan Żydowo.