Pierwszy krok w kierunku ekstraklasy zrobiony! KS wygrywa w Polkowicach!!!

2015-05-10

W niedzielę, 10 maja, rozegrany został pierwszy mecz barażowy o awans do ekstraklasy futsalu mężczyzn. Zmierzyły się w nim drużyny z drugich miejsc po rundzie zasadniczej w grupach północnej i południowej I ligi. Zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał do Polkowic, gdzie był podejmowany przez tamtejsze Cuprum.

Mecz rozegrany w przestronnej hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego był bardzo zacięty i wyrównany. Gnieźnianie jako pierwsi objęli prowadzenie po trafieniu w 6. minucie Adama Heliasza. Gospodarze natychmiast ruszyli jednak do odrabiania strat. Zepchnęli gnieźnian do defensywy, ale biało-czerwoni przez ponad dziesięć minut skutecznie odpierali te ataki, które jednak ostatecznie zakończyły się powodzeniem w postaci zdobycia gola przez Adriana Niedźwieckiego. Odpowiedź gnieźnian była jednak błyskawiczna. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Greser i pierwsza połowa spotkania zakończyła się rezultatem 1:2. Na początku drugiej gospodarze ponownie mieli optyczną przewagę i zdobyli wyrównującego gola, którego autorem był w 24. minucie Mateusz Kochman. Sześć minut później szybki kontratak zakończył zdobyciem gola Jacek Sander i było 3:4. Aktywna gra gnieźnian w defensywie sprawiła, że szybko „złapali”  oni pięć fauli, a w 33. minucie za szóste przewinienie gospodarze egzekwowali przedłużony rzut karny.  Celnym strzałem z 10 metrów popisał się Daniel Walasek doprowadzając po raz kolejny do remisu. Zwycięską bramkę dla Klubu Sportowego Gniezno na  pięć minut przed końcową syreną zdobył Paweł Kaźmierczak ustalając wynik spotkania na 3:4, chociaż sam musiał wcześniej opuścić boisko w końcówce otrzymując drugą żółtą i  w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo gry w przewadze do końca pojedynku polkowiczanie nie zdołali doprowadzić do remisu i w tej sytuacji faworytem przed rewanżem jest zespół gnieźnieński, któremu remis wystarczy do zakwalifikowania się do drugiej fazy baraży, gdzie czeka już ekipa Gwiazdy Ruda Śląska.

 

Rewanżowy mecz z Cuprum Polkowice odbędzie się w sobotę, 16 maja,  o godzinie 19 w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego w Gnieźnie.

 

Cuprum Polkowice - KS Gniezno 3:4 (1:2)

 

Bramki:

Cuprum - Adrian Niedźwiecki - 1(17’), Mateusz Kochman - 1 (24’), Daniel Walasek - 1 (33’)

KS Gniezno - Adam Heliasz - 1 (6’), Marcin Greser - 1 (18’), Jacek Sander - 1 (30’), Paweł Kaźmierczak - 1 (35’)

 

KS GNIEZNO - Michał Wasielewski,Tomasz Fitt, Paweł Kaźmierczak, Jacek Sander, Bartosz Banasik, Marcin Greser, Mariusz Sawicki, Oskar Stankowiak, Oktawian Solecki, Mikołaj Bereźnicki, Adam Heliasz, Mateusz Jedliński

 

Radosław Kossakowski/foto archiwum

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,pierwszy-krok-w-kierunku-ekstraklasy-zrobiony-ks-wygrywa-w-polkowicach.html