Pierwszy mecz " Majówkowego Maratonu " za Piastem Łubowo

2017-05-01

W niedzielę 30 kwietnia Piast Łubowo, w ramach rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1 udał się do Poznania aby rozegrać kolejny mecz ligowy z rundy rewanżowej trwającego sezonu 2016/2017.

Przeciwnikiem Piasta w XVIII kolejce była drużyna Przemysława Poznań ( ekipa która zajmuje 7 miejsce w lidze). Łubowo nie dało żadnych szans rywalowi wygrywając mecz aż 5:1! Mecz od początku do końca odbywał się pod dyktando Piasta co zaowocowało zdobyciem pierwszego gola przez Damiana Grzesiaka w 13 minucie, którym łub owianie objęli prowadzenie w niedzielnym meczu 1:0. Gospodarze do remisu 1:1 doprowadzili w zamieszaniu w polu karnym Piasta w 20 minucie. Jednak gola na 2:1, po którym Łubianie ponownie wyszli na prowadzenie zdobył w 28 minucie Maciej Adamski i to oni na przerwę schodzili prowadząc z swoim rywalem. Po zmianie stron bramki już tylko zdobywali piłkarze z Łubowa. Na 3:1 prowadzenie Piasta podwyższył w 63 minucie Damian Grzesiak, kolejny gola dla gości zdobył w 76 minucie Krystian Grzesiak a wynik końcowy meczu na 5:1 ustalił po bramce zdobytej w 85 minucie dla łubowian Filip Adamski. Po niedzielnym zwycięstwie nad Przemysławem Poznań oraz potknięciu się rywali, zespół z Łubowa wrócił przed kolejną serią mistrzowską na a fotel wicelidera swojej grupy!

Przemysław Poznań – Piast Łubowo 1:5 (1:2)

Bramki dla Piasta zdobyli : Damian Grzesiak x 2 , Krystian Grzesiak, Maciej Adamski, Filip Adamski.

Skład Piasta Łubowo: M. Kołodziejczak( O. Kidawa 75min), Ł. Reszelewski, P. Wolniewicz, P. Kulczak, M. Kanclerz( T. Wiśniewski 70 min) , P. Kanclerz, D. Grzesiak (K. Brzeziński 85min), K. Szwajcowski ( K. Worbs 60min), M. Adamski( R. Grzesiak 50min), K. Maciejewski ( K. Grzesiak 55min), F. Adamski.

Kolejne spotkanie Piast Łubowo, rozegra 3 maja na własnym boisku podejmując o godzinie 12.00 ekipę Poznania FC