Pierwszy punkt Formatonu Piast Łubowo w rundzie wiosennej

2021-05-04

W poniedziałek 3 maja seniorzy Formaton Piasta Łubowo, rozegrali zaległe spotkanie z 16 kolejki rundy wiosennej, wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 32, które pierwotnie miało odbyć się 11 kwietnia lecz z powodu zagrożenia epidemicznego zostało odwołane.

Spotkanie jeszcze w sobotę po południu stało pod znakiem zapytania ze względu na zalane boisko w Łubowie. Trener Sporakowski, Kierownik Mariusz Wachoń i sekretarz Maciej Adamski poczynili starania i wykonali dziesiątki telefonów między sobą i różnymi podmiotami, by zorganizować boisko zastępcze, ustalić nowy termin i być w bieżącym kontakcie z WZPN i rywalem. Cała "operacja" się udała i ustalono nowy termin na godzinę 18 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie.

Od początku meczu grę prowadzili łubowianie. Kilka okazji na zdobycie bramki mieli Wasielewski i Filip Adamski, jednak albo uderzali niecelnie, albo strzały były zablokowane. Po jednym ze strzałów Macieja Adamskiego piłka zmierzała już do bramki, ale sprzed linii wybił ją obrońca gości. Goście w pierwszej połowie oddali dwa lub trzy strzały w światło bramki Łubowa. Jeden z nich znalazł drogę do bramki. Do rzutu wolnego z około 25-30 metrów podszedł piłkarz Lubońskiego – Michał Brezyna i silnym uderzeniem pokonał bramkarza z Łubowa. W interwencji Łukaszowi Kierzkowi przeszkadzała pędząca piłka z wiatrem, która zmieniła kierunek i odbijając się od poprzeczki wpadła do bramki.

W drugiej odsłonie zrobiło się nieco bardziej agresywnie, za faule zawodnicy zaczęli otrzymywać żółte kartki. Większość akcji Formaton Piasta piłkarze Lubońskiego przerywali faulem w okolicy połowy boiska. Ponownie więcej okazji do zdobycia bramki stwarzali gospodarze. Przed najlepszymi stanęli Filip Adamski i Aleks Puglisi, jednak żaden nie znalazł drogi do bramki. Wyrównanie w końcowych minutach meczu dał gol Jakuba Kierzka, który silnym strzałem pokonał bramkarza gości. Już w doliczonym czasie gry doszło do przepychanki części zawodników obu drużyn. W efekcie sędzia pokazał czerwoną kartkę Przemkowi Wolniewiczowi i zawodnikowi gości oraz po jednej żółtej kartce dla innych zawodników gospodarzy i gości.

Skład Formaton Piast Łubowo: Łukasz Kierzek, Dawid Zięba (75' Patryk Kluczyński), Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Patryk Wasielewski (60' Aleks Puglisi), Adrian Łucjan (75' Mariusz Jabkiewicz), Łukasz Kierzek, Filip Adamski (75' Filip Kijakowski), Maciej Adamski, Tobiasz Garstka, Maksymilian Sikorski

Kolejne spotkanie Formaton Piast Łubowo rozegra 9 maja kiedy to u siebie podejmować będzie o godzinie 11.00 zespół GKS Golęczewo.

Formaton Piast Łubowo/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z meczu TUTAJ