Pierwszy punkt w lidze WKS Owieczki

2020-08-24

W niedzielę 23 sierpnia w ramach drugiej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy A grupy 3 zespół WKS Owieczki rozegrał kolejne swoje spotkanie mistrzowskie z nowego sezonu.

Przeciwnikiem Owiec i to po raz drugi na własnym trenie była ekipa piłkarska Sokoła Mieścisko. Po ostatniej porażce i to przed własną publicznością zespołu WKS Owieczki z Antaresem Zalasewo w stosunku 4:2. Tym razem podopiecznym Artura Borowiaka poszło znacznie lepiej gdyż odnotowali na swoim koncie remis w meczu 2:2 przez co zdobyli oni jeden punkt w tym sezonie. Owce niedzielny mecz z Sokołem Mieścisko rozpoczęli bardzo dobrze bo od prowadzenia 1:0 po golu zdobytym w 18 minucie przez Damiana Tomczaka. Prowadzenie podopieczni Artura Borowiaka utrzymali aż do 31 minuty wtedy to goście doprowadzili do stanu 1:1 po golu zdobytym przez Michała Wituckiego. A że więcej bramek do końca pierwszej połowy już nie padło w tym układzie oba zespoły do szatni schodziły remisując z sobą. Po zmianie stron w 73 minucie goście z Mieściska zdobytą bramką przez Marcina Kalusińskiego wyszli na prowadzenie 2:1. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do końca drugiej połowy. Remis dla Owiec 2:2 a co za tym idzie jeden punku  uratował w doliczonym czasie gry 90+3 minucie zdobytym golem Eryk Buś.

Teraz zespół WKS Owieczki czeka pierwsze spotkanie wyjazdowe z nowego sezonu. W niedzielę 30 sierpnia drużyna prowadzona przez Artura Borowiaka o godzinie 12.00  podejmowana będzie w Poznaniu przez miejscowa ekipę FC.

Skład WKS Owieczek: Filip Chrzanowski - Stefan Grzechowiak, Dawid Śmiałowski, Radosław Neumann (74' Eryk Buś), Mateusz Staniszewski (68' Mateusz Cieśliński), Radosław Olszewski (63' Błażej Fedyszyn), Hubert Zacholski, Jakub Kierzek, Kamil Grzybowski, Dawid Cieciura (46' Damian Pankowski), Damian Tomczak