Pierwszy sparing i zwycięstwo seniorów Mieszka!

2020-01-25

Po dwutygodniowym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 zespołu seniorów Mieszka Gniezno, w rozgrywkach III ligi grupy 2. Podopieczni Mariusza Bekasa, rozegrali pierwszy z siedmiu zaplanowanych meczy kontrolnych tej zimy.

Przeciwnikiem biało-niebieskich w sobotę 25 stycznia była czwartoligowa drużyna Kotwicy Kórnik. Mecz, który rozgrywany był 3x35 minut gdyż obaj trenerzy chcieli sprawdzić wszystkich swoich podopiecznych w akcji odbył się na pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnia trawiastą mającym swoją lokalizację przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Pierwsze spotkanie kontrolne ostatecznie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Mariusza Bekasa w stosunku 3:1.

Co do przebiegu konfrontacji sparingowej pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Kotwicą Kórnik, to spotkanie miało dość wyrównany przebieg. Gnieźnianie występujący w tej potyczce piłkarskiej w roli gospodarza przystąpili do niej w dość odmiennym składzie osobowym od tego co jesienią walczył o punkty ligowe w rozgrywkach III ligi grupy 2. W składzie wyjściowym zabrakło kilku podstawowych graczy,  którzy jesienią bronili barw biało-niebieskich a którzy w skutek cięć finansowych na pierwszy zespół postanowiło rozstać się z zespołem Mieszka Gniezno. Ci którzy jednak pozostali ażeby dalej kontynuować dalszą przygodę z piłką nożną w klubie z Pierwszej Stolicy Polski wzmocnieni piłkarzami z zespołu rezerw Mieszka Gniezno, po dwutygodniowym okresie przygotowawczym zaprezentowali się z całkiem niezłej strony. Po dość niemrawym początku w wykonaniu obu zespołów gdzie należy pamiętać iż jest to początek okresu przygotowawczego. Gospodarze prowadzenie 1:0 nad zespołem z Kórnika objęli dopiero w 15 minucie gry. Po szybkiej kontrze biało- niebieskich i zagraniu piłki w pole karne z lewej strony boiska przez Krzysztofa Biegańskiego bramkarza gości pokonał Radosław Mikołajczak. Prowadzeniem jedną bramką zakończyła się pierwsza tercja tego meczu kontrolnego dla Mieszka Gniezno.

Na początku drugich trzydziestu pięciu minut w odstępie, krótkiego odstępu czasu dwukrotnie okazję do podwyższenia prowadzenia biało-niebieskich miał Krzysztof Biegański. Najpierw z bliska Biegański w sytuacji sam na sam trafił piłką wprost w bramkarza Kotwicy Kórnik a następnie po dośrodkowaniu Mateusza Roszaka próbował uderzeniem z głowy ponownie  pokonać golkipera przyjezdnych lecz ten ponownie wyszedł z tej sytuacji obroną ręką broniąc strzał Biegańskiego. A że niewykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się gnieźnianie w 45 minucie kiedy to po bramce Oskara Machowskiego goście doprowadzili do stanu 1:1. Jak się później okazało była to jedyna bramka zdobyta przez przyjezdnych. Kolejne dwa gole były już autorstwa biało-niebieskich a właściwie zmienników wyjściowej jedenastki, których trener Mariusz Bekas wprowadził na boisko po upływie czterdziestu pięciu minut. I tak do końca drugiej tercji meczu na ponowne prowadzenie 2:1 gnieźnian wyprowadził Kacper Zimmer. Końcowy wynik sobotniej potyczki piłkarskiej zdobyciem trzeciej bramki w trzeciej tercji dla biało-niebieskich ustalił Hubert Walerjańczyk. I pierwsze spotkanie kontrolne tej zimy zakończyło się zwycięstwem Mieszka Gniezno w stosunku 3:1.

Kolejny mecz kontrolny zespół Mieszka Gniezno, rozegra w sobotę 1 lutego również u siebie kiedy to o godzinie 14.00 podejmować będzie zespół Sokoła Kleczew.

Wyjściowy skład Mieszka Gniezno na pierwsze 45 minut: Janicki, Jasiński, Jandy, Brylewski, Kantorowski, Kalupa, Roszak, Marszałek,  Mikołajczak, Biegański, Sędziak

Skład po 45 minutach Mieszka Gniezno: Woźniak, Jasiński, Jandy, Marszałerk, Kantorowski, Fiborek, Kalupa (Waleriańczyk), Bogajewski, Hoffman, Mól, Zimmer