Pierwszy sparing w Turcji wygrany przez lechitów

2021-01-14

W czwartek, 14 stycznia, zespół Lecha Poznań przebywający na zgrupowaniu w tureckim Belek zmierzył się z Bandırmasporem Kulubu. Drugoligowy turecki zespół okazał się wymagającym przeciwnikiem, ale lechici wygrali to spotkanie 1:0.

Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył już w 12. minucie Bartosz Salamon, który w zimowym okienku transferowym zasilił drużynę Kolejorza. W 23. minucie Turcy mieli okazję do wyrównania, ale piłka po strzale Dogancana Davasa linii pola karnego trafiła w słupek. Do przerwy lechici prowadzili 1:0. Po zmianie stron trener Dariusz Żuraw odmłodził skład, ale paradoksalnie zmiennicy grali wcale nie gorzej, a nawet lepiej od podstawowej "jedenastki". Niezłe okazje mieli między innymi Filip Szymczak, Michał Skóraś i Mohammad Awwad. Defensorzy i bramkarz Bandırmasporu bronili się jednak skutecznie i ostatecznie mecz zakończył się wygraną poznanian 1:0.