Piłkarki ręczne z SP nr 7 z Gniezna Mistrzyniami Wielkopolski!!!

2019-05-28

W dniu 27 maja Szkoła Podstawowa nr 7 z Gniezna była organizatorem Finału Województwa Wielkopolskiego w piłce ręcznej dziewcząt XX Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach tych uczestniczyły 4 najlepsze zespoły szkolne z Wielkopolski w tym roku szkolnym: SP Budzyń, ZS Przykona, SP 3 Kępno i gospodarze turnieju drużyna SP 7 Gniezno. Dziewczyny z SP nr 7 na co dzień zawodniczki MKS PR Gniezno w meczu półfinałowym pokonały zespół z Przykony 11:9 a w Finale po bardzo emocjonującej końcówce meczu zwyciężyły zespół z Kępna 15:14. Tym samym  dziewczyny z SP nr 7 wywalczyły złote medale i tytuł Mistrzyń Wielkopolski. Paulina Kabacińska została Najlepszą Zawodniczką Finałów. Najlepszą zawodniczką drużyny została wybrana Anastazja Kowalewska. Wielkie gratulacje!

SP 7 Gniezno: Rożek Daria, Kałasz Zuzanna, Kowalewska Anastazja, Brząkała Maja, Nowicka Martyna, Kuszak Martyna, Jabłońska Natasza, Sypniewska Aleksandra, Glinkowska Klaudia, Kabacińska Paulina, Wojciechowska Iga (klasa 3a), Chmielecka Zuzanna (8a) i Borowska Sandra (7a). Opiekunami reprezentacji byli: Solarek Roman i Szymański Rafał.