Piłkarze Mieszka-Carbon remisują i dzielą się punktami w ligowej tabeli z Czarnymi Wróblewo

2014-04-19

W Wielką Sobotę 19 kwietnia dobiegła do końca przerwa dwutygodniowa w rozgrywkach rundy rewanżowej sezonu 2013/2014 w wielkopolskie IV lidze grupy północnej drużyny Mieszka-Carbon Gniezno. Biało-niebiescy w tego dnia udali się do Wróblewa gdzie o kolejne punkty ligowe rywalizowali z miejscową drużyną Czarnych. Spotkanie po dość zaciętym przebiegu zakończyło się wynikiem bezbramkowym a co za tym idzie obie drużyny w ligowej tabeli podzieliły się punktami.

Jak informowaliśmy wcześniej naszych czytelników dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych drużyny Mieszka-Carbon Gniezno, w rywalizacji o czwartoligowe punkty była wymuszona nie z winy samych piłkarzy. W pierwszym przypadku biało-niebiescy zaliczyli przymusową pauzę za walkower 3:0, który na swoim koncie zapisali w trzeciej kolejce rundy wiosennej z dnia 13 kwietnia, po wcześniejszym wycofaniu się jeszcze przed zaczynającą się rundą rewanżowa z rozgrywek czwartoligowych zespołu Świtu Piotrowo. W drugim zaś przypadku podopieczni Przemysława Urbaniaka, nie mogli zagrać przed własną publicznością w dniu 12 kwietnia, z powodu odbywających się w Gnieźnie i to na płycie boiska przy ulicy Strumykowej Mistrzostw Europy Euro U18 - Rugby 2014, kiedy to mieli podejmować w ramach derbów wielkopolski zespół Zjednoczonych Trzemeszno. Spotkanie w tym przypadku zostało przełożone przez wydział gier Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu, na prośbę  gospodarzy tego meczu jakim miało być Mieszko-Carbon Gniezno i odbędzie się już w najbliższą środę 23 kwietnia zaraz po Świętach Wielkanocnych.

Wracając jednak do sobotniego wyjazdowego meczu  Mieszka-Carbon Gniezno z Czarnymi Wróblewo i to na ich terenie. To gnieźnianie zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, po których mogli z Wróblewa wywieść komplet trzech punktów. Tak się jednak nie stało a szkoda gdyż w pierwszych czterdziestu pięciu minutach meczu piłkarze Mieszka-Carbon, dwukrotnie mogli pokonać golkipera gospodarzy. Najpierw w 20 minucie po podaniu Patryka Kryszaka gola mógł zdobyć w zespole biało-niebieskich Daniel Szymański, który po minięciu bramkarza z Wróblewa oddał strzał na bramkę gospodrzy z najbliższej odległości. Piłkę jednak zmierzającą do bramki zdołał obronić golkiper gospodarzy, który wrócić na swoją pozycję. Następnie piłka po dobitce w wykonaniu Patryka Kryszaka poszybowała nad poprzeczką bramki Wróblewa. W 44 minucie gnieźnianie zdobyli gola, który jednak nie został uznany przez sędziego prowadzącego mecz. Po akcji z lewej strony boiska piłkę w pole karne gospodarzy zagrał Wojciech Gąsiorowaki, którą przejął stojący na 11 metrze Mikołaj Zawadka od bramki Wróblewa. Pomocnik Mieszka-Carbon, celnym strzałem umieścił piłkę w bramce Wróblewa, jednakże sędzia nie uznał gola gdyż stwierdził że Wojtek Gosiorowski zagrał piłkę w pole karne gospodarzy będą na pozycji spalonej.
Po zmianie stron na boisku w Wróblewie w grze obu drużyn nic się nie zmieniło. Gnieźnianie mający zdecydowaną przewagę nad swoim rywalem atakowali z kolie gospodarze z powodzeniem odpierali ich ataki. W tej części gry najdogodniejszą sytuację do pokonania bramkarza z Wróblwa a co za tym idzie zapewnieniu swojej drużynie zwycięstwa w sobotnim meczu w zespole Mieszka-Carbon, w 57 minucie zmarnował Daniel Szymański. Napastnik biało-niebieskich mógł pokonać golkipera z Wróblewa będą z nim w sytuacji sam na sam. Do tego scenariusza nie doszło gdyż uderzona piłka przez Szymańskiego z 11 metra, zamiast wpaść do bramki gospodarzy minęła jej słupek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem i podziałem punktów przez oba zespoły w ligowej tabeli.

Jak wspominaliśmy wcześniej kolejny mecz zespół Mieszka-Carbon rozegra w środę 23 kwietnia podejmując u siebie w ramach derbów wielkopolskie IV ligi zespół Zjednoczonych Trzemeszno. Początek tego spotkania na  boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie zaplanowano na godzinę 17.00.

Skład Mieszka-Carbon: Patryk Szafran, Karol Karasiewicz, Dariusz Urbaniak, Krzysztof Jackowiak, Damian Garstka (75’ Marcin Nowak), Wojciech Gąsiorowski, Mikołaj Zawadka, Hubert Nowak (80’ Maciej Świdziński), Dawid Ciążyński, Patryk Kryszak (75’ Andrzej Stefański), Daniel Szymański – rezerwowi Szymon Menz, Albert Kowalski