Pingpongista – Patryk Król drugi w Poznaniu

2019-09-23

Bardzo dobrze rozpoczął nowy sezon młody tenisista stolowy Stelli Niechan – Patryk Król zajmując drugie miejsce w turnieju Grand Prix Wielkopolski Młodzików.

W pierwszej grze pokonał Maksymiliana Rudzińskiego z Kuźnicy Żelichowskiej 3:0, potem kolejno wygrywał z Bartoszem Waśko z UKS „Optimum” Lubasz 3:0, Pawłem Gniza – fairPlace Poznań 3:0, a w półfinale z odwiecznym rywalem Wiktorem Puciłowskim z „Łobzonki” Wyrzysk 3:1.  Piękny pojedynek Patryk stoczył w finale z Michałem Kaźmierczakiem 2:3. Patryk prowadził już 2:1 w setach i miał 5 piłek meczowych, potem w decydującym piątym secie również dwie piłki meczowe. Jednak szczęście w ostatniej piłce dopisało przeciwnikowi. Bardzo dobrze zaprezentował się w tym turnieju kolega klubowy Patryka – Błażej Jaros zajmując wysokie czwarte miejsce. Startowało w tych zawodach 85 zawodników z 26 klubów Wielkopolski.

Dzień wcześniej w Krzyżu Wielkopolskim odbył podobny turniej w kategorii juniorów i skrzatów. Wśród juniorek siódme miejsca zajęła Zuzanna Lewandowska, w kategorii skrzatów Marta Górkowska była czwarta.