Płomień Nekla brutalnie zgaszony w sparingu przez Pelikan Niechanowo

2020-02-26

Kolejne spotkanie kontrolne ma za sobą zespół Pelikana Niechanowo. Tym razem zielono - czarni podejmowali ekipę występującą na tym samym poziomie rozgrywkowym Płomień Nekla. Na boisku w Trzemesznie w sobotnie popołudnie rządził i dzielił Pelikan, który rozgromił swoich rywali aż 6:0.

Od początku sobotniego spotkania kontrolę nad meczem posiadał Pelikan, który co chwila gościł pod bramką Płomienia. Zielono - czarni w pierwszych dwóch kwadransach wykonywali 5 rzutów rożnych, które jednak nie przynosiły zamierzonego efektu. Dopiero w 30 minucie meczu aktywny jak zawsze Maciej Białas wpadł z piłką w pole karne przeciwnika i został sfaulowany. Jedenastkę na bramkę zamienił Krzysztof Jackowiak. W dalszej części pierwszej odsłony podopieczni Andrzeja Stefańskiego mięli kolejne szanse, aby podwyższyć wynik. Niestety strzały Januchowskiego czy Jarzyńskiego mijały światło bramki zespołu z Nekli. Dopiero w 45 minucie Pelikan udokumentował swoją przewagę. Najpierw dobrą asystą do Patryka Jarzyńskiego popisał się Filip Kruczyński i "jarzyna podwyższył prowadzenie. Dosłownie chwile po wznowieniu gry przez Płomień Nekla zespól Pelikana przeprowadził kolejną zabójczą akcję. Lewą strona pomknął Maciej Białas, zagrał do Jarzyńskiego, którego strzał odbił golkiper z Nekli. W obliczy dobitki Andrzeja Stefańskiego był już jednak bezradny i Pelikan schodził na przerwę prowadząc 3:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To zielono - czarni nadawali ton grze, a kolejne bramki były kwestią czasu. Pierwszy sygnał dał Filip Kruczyński, po którego strzale z 25 metrów futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Dzieła podwyższenia wyniku dokonał jednak niedługo później Radosław Trybuła. Skrzydłowy Pelikana za kilka minut dołożył asystę przy drugiej bramce Patryka Jarzyńskiego, który podwyższył prowadzenie niechanowian na 5:0. Dzieła zniszczenia dopełnił Jakub Januchowski, który wykończył dwójkową akcję z Patrykiem Jarzyńskim. Wynik końcowy to 6:0 dla Pelikana, a Płomień stanowił tylko tło dla dobrze dysponowanego zespołu zielono - czarnych.

Kolejne spotkanie testowe czeka podopiecznych trenera Andrzeja Stefańskiego już w najbliższą środę. Wtedy na boisku w Gnieźnie rywalem będzie GKS Żerków, którego opiekunem jest dobrze znany w Niechanowie Aleksander Stachowiak. Początek środkowego spotkania o godz. 18.30.

Skład Pelikana: Adam Garczyk (Patryk Szafran), Przemysław Wiśniewski (Adrian Kurek), Dawid Kustra (Hubert Świątnicki), Krzysztof Jackowiak, Maciej Białas, Jakub Januchowski (Radosław Trybuła), Dawid Połatyński, Dawid Urbaniak, Andrzej Stefański, Filip Kruczyński, Patryk Jarzyński.