Płomień zgasł w Trzemesznie

2016-04-17

Ponad siedem miesięcy czekali na zwycięstwo na własnym stadionie piłkarze i kibice Zjednoczonych Trzemeszno. Ostanie trzy punkty trzemesznianie zainkasowali bowiem 12 września zwycięstwem 1:0 nad Mawitem Lwówek

.W deszczowe sobotnie popołudnie 16 kwietnia do Trzemeszna zawitał przedostatni zespół w tabeli Płomień Przyprostynia. Przez pierwsze dwa kwadranse to goście prezentowali się lepiej, stwarzając zagrożenie pod bramką Szymona Menza, głównie po stałych fragmentach gry. W szeregach gospodarzy w tym okresie gry mnożyły się straty piłki i brak pomysłu na grę. W ostatnich piętnastu minutach pierwszej połowy Zjednoczeni przeprowadzili kilka groźnych akcji skrzydłami, lecz brakowało im wykończenia. Od pierwszych minut drugiej połowy gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, co przyniosło im w 50 minucie prowadzenie. Akcja lewym skrzydłem przeprowadził wprowadzony od początku drugiej połowy za lekko kontuzjowanego Tomasza Neumanna, Hubert Siwa. Podał on do Bartosza Żołądkiewicza, a ten z 18 metrów nie dał szans bramkarzowi Płomienia. W 66 minucie Żołądkiewicz odwdzięczył się Siwie asystą przy golu. Wrzutkę z bocznego sektora boiska, pięknym strzałem głową wykończył młody obrońca Zjednoczonych. Goście ponownie byli groźni przy stałych fragmentach gry a gospodarze nastawili się na kontry, po których mogli podwyższyć wynik spotkania. Doskonałych sytuacji do zdobycia bramek nie wykorzystali Grzegorz Meller i Hubert Słowik, a strzał z 25 metrów Bartosza Żołądkiewicza o centymetry minął spojenie słupka z poprzeczką bramki Płomienia. Po raz kolejny na wysokości zadania stanęła defensywa Zjednoczonych, która w trzecim meczu z kolei zachowała czyste konto.

W następnej kolejce 23 kwietnia Zjednoczeni zmierzą się w Obornikach z miejscową Spartą. Początek spotkania o godz. 17.00.

Zjednoczeni Trzemeszno: Szymon Menz, Michał Kachniarz, Krzysztof Majchrzak, Tomasz Neumann ( od 46 min. Hubert Siwa), Mikołaj Humański, Dawid Ciążyński, Konrad Nadolny, Grzegorz Meller (87 min. Hubert Słowik), Kamil Wysocki, Krystian Nowicki (od 62 min. Krzysztof Chojnacki), Bartosz Żołądkiewicz.

Rezerwa: Hubert Laskowski.