Pływacki weekend w wykonaniu zawodników GTT Diament Budex Gniezno

2021-07-20

W dnach 17-18 lipca 2021 r zawodnicy Diamentu kolejny raz podjęli rywalizację w 15 Grand Prix Wielopolski w Pływaniu Długodystansowym.

W sobotę Maciej Tomczak i Jakub Budzyński reprezentowali nasz klub na Mistrzostwach Wielkopolski w Chodzieży. W klasyfikacji ,,Open Water” – Maciej Tomczak uplasował się na 5 miejscu, natomiast Jakub Budzyński na 7 miejscu w swoich kategoriach wiekowych ( 13-17 lat) na dystansie 3 km. Dla Jakuba był to debiut w pływaniu długodystansowym.

Następnego dnia i młodzi triathloniści udali się na zawody Poznań Strzeszynek , gdzie pokazali znacznie lepszą formę . Zarówno Maciej jak i Jakub uplasowali się na podium w klasyfikacji ,, Open Water” w  swoich kategoriach.

Bardzo cieszy  fakt , że kolejne starty w pływaniu długodystansowym procentują poprawą życiówek. Maciej Tomczak uzyskując czas 36:13 s zajął 2 miejsce, natomiast Jakub Budzyński stanął na 3 stopniu podium uzyskując czas 39:51s.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników w kolejnych startach w ramach 15 Grand Prix Wielkopolski.