Po bardzo wyrównanej walce pierwszy turniej brydżowy w nowym roku 2016 wygrała para z GOK Forta Rogowo

2016-01-05

W pierwszym tegorocznym turnieju brydżowym par, który rozegrany został 4 stycznia w restauracji „Nest” przy ulicy Sobieskiego 20 wzięło udział 12 par reprezentujące ośrodki brydżowe Mogilna, Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna.

Każda z uczestniczących w turnieju par rozegrała 30 rozdań na tzw. „maksy”, gdzie bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim branie zapisów na swoją stronę, najlepiej jednak, gdy grając „częściówkę” bądź grę „kończącą” rozgrywający weźmie o jedną lewę więcej od pozostałych uczestników turnieju. Najwięcej emocji przy zielonym stoliku przysparzają jednak gry premiowe - szlemiki i szlemy oraz udane obrony tzw. Końcówek. Turniej należał do bardzo wyrównanych, stąd różnice punktowe na czołowych miejscach były niewielkie. Pierwsze  miejsce z rezultatem 58.00 procent w tym ciekawym i pełnym emocji turnieju zajęła para Robert Górny – Rajmund Wiśniewski (GOK Forta Rogowo). Drugą lokatę z dorobkiem 57,60 procent wywalczył niezrzeszony duet Robert Góralczyk – Mirosław Jankowski a trzecią, nagrywając 57,40 procent duet Leszek Nowakowski (Forta) – Jacek Płaszyński (Pogoń Mogilno). Czwarte miejsce z wynikiem 56,27 procent wywalczyła para Mieczysław Łebedyński - Piotra Stefański (Vehikuł Czasu Gniezno), a piątą lokatę z wynikiem 53,60 procent zajęła para Jacek Gronowski (Vehikuł Czasu) – Wojciech Kordys (niezrzeszony). Dopiero szóstą pozycję z dorobkiem 51,27 procent zajęła para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (WKBS Września a siódme miejsce rezultatem 50,87 procent zajął duet Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Vehikuł Czasu).

Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek 11 stycznia 2016 roku o godzinie 17,00 w restauracji „Nest” przy ulicy Sobieskiego 20. Będzie to I tegoroczna edycja Korespondencyjnych Mistrzostw Polaki. W tym popularnym w kraju turnieju uczestniczące w nim pary będą mogły porównać swoje wyniki z ponad 700 parami startującymi w tej imprezie. Do udziału w turnieju zapraszamy wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza studentów gnieźnieńskich uczelni oraz tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.