Po dwóch wygranych w trzeci porażka juniorów Sklepu Polskiego MKK Gniezno

2022-01-07

Juniorzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno, w trzecim meczu wyjazdowym rozgrywek strefowych U19 musieli tym razem uznać wyższość swojego przeciwnika.

Po dwóch wcześniejszych wygranych spotkaniach wyjazdowych  podopiecznych Tomasza Konowalskiego z PGE Spójnia Stargard w stosunku 77:48 i MKS Żak Koszalin w stosunku 78:73 tym razem w trzecim swoim spotkaniu rozgrywek strefowych U19 młodzi koszykarze z grodu Lecha musieli uznać wyższość swojego rywala. Podopieczni Tomasza Konowalskiego ulegli po dość wyrównanym spotkaniu Wilkom Morskim Szczecin różnicą dwudziestu punktów 97:71. Co do samego spotkania to gospodarze od początku spotkania mięli zdecydowaną przewagę wygrywając wszystkie cztery kwarty. I tak pierwsza kwartę gnieźnianie przegrali 15:22 w drugiej ulegli rywalowi 18:24 i na przerwę schodzili przy prowadzeniu Wilków  Morskich Szczecin w stosunku 46:33. Po zmianie stron podopieczni Tomasza Konowalskiego, próbowali zniwelować prowadzenie zespołu z Szczecina szesnastopunktowe po pierwszej połowie lecz sztuka im się nie udała gdyż gospodarze w kolejnych dwóch kwartach jeszcze znacznie je powiększyli. Trzecią kwartę gnieźnianie przegrali 16:24 a ostatnią którą gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo przegrali 22:27 i całym meczu uzyskali wynik 71:97.

Wilki Morskie Szczecin – Sklep Polski MKK Gniezno 97:71 (22:15, 24:18, 24:16, 27:22)

Teraz koszykarzy z Pierwszej Stolicy Polski czekają spotkania rewanżowe do których dojdzie w Gnieźnie w dniach 12, 13 i 14 stycznia. Areną zmagań młodych koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno będzie hala sportowa SP 1 mieszcząca się przy ulicy Świętokrzyskiej w której podopieczni Tomasza Konowalskiego zmierzą się jako gospodarze z ekipami PGE Spójnia Starogard, MKKS Żak Koszalin i Wilki Morskie Szczecin.